22.6 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Młodzi poznają dziennikarstwo od podszewki, czyli DEM intensyfikuje swoje działania!

Zobacz koniecznie

W XXI wieku edukacja medialna to klucz do poznania i zrozumienia otaczających nas zdarzeń, faktów i okoliczności. Szczególnie, że obecnie media przechodzą dużą zmianę związaną z nowymi technologiami. Jednak dzięki istnieniu Domu Edukacji Medialnej (DEM) młodzi Polacy mają szansę rozwijać swoje kompetencje w tym zakresie.

DEM to inicjatywa Fundacji Edukacji i Mediów. Istnieje przy ul. Dorotowskiej 7/1 w Warszawie, gdzie młodzież może rozwijać swoje medialne i cyfrowe umiejętności oraz zdobywać doświadczenie w dziennikarskim fachu korzystając z profesjonalnego sprzętu oraz porad fachowców i ekspertów.

Jak mówi Paula Jakubik, koordynator działań medialnych realizowanych przez fundację, współczesne media to wyzwanie dla wszystkich. – Zarówno dla tych, którzy je tworzą, jak i tych, którzy są ich odbiorcami. Warto znać prawa i mechanizmy, jakimi rządzą się media. Zarówno od strony technicznej, jak i społecznej. Tego właśnie od strony praktycznej staramy się uczyć w Domu Edukacji Medialnej – zauważa.

Przedstawiciele Fundacji Edukacji i Mediów zauważają także, że ostatnie to czas intensywnych działań w zakresie rozwoju DEM. Mowa między innymi o zakupie nowego sprzętu, co umożliwiło prowadzenie działań realizowanych przy ul. Dorotowskiej 7/1 w Warszawie.

Inicjatywa Domu Edukacji Medialnej powstała dzięki wsparciu uzyskanemu od Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – Edycja 2023: Wolność po polsku – Priorytet II. To właśnie ramach tych działań realizowane jest zadanie „Dom Edukacji Medialnej – rozbudowa zaplecza specjalistycznego”.

Za sprawą owego programu w ramach Domu Edukacji Medialnej rozwijane jest mini-studio nagraniowe. DEM wzbogacił się także o specjalistyczny sprzęt studyjny, oświetleniowy, projekcyjny, komputerowy i biurowy. Wszystko to daje możliwość profesjonalizacji prowadzonych działań dotyczących edukacji medialnej i warsztatów dziennikarskich dla młodych ludzi zainteresowanych tym obszarem aktywności.

DEM to tylko jedna z wielu aktywności Fundacji Edukacji i Mediów. Fundacja jest także wydawcą m.in. „Portalu dla Młodych” oraz organizujem.in. Ogólnopolski Kongres Nowych Mediów. Prowadzi także projekty takie jak „Media nadają – młodzi pytają”, „Szkoła po godzinach” oraz Warsztatów Innowacyjnej Edukacji Medialnej (WIEM).

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze