18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Co się dzieje z relacjami Polsko- Ukraińskimi?! Skandaliczny wpis ukraińskiej gimnastyczki

Zobacz koniecznie

Tuz po agresji Rosji na Ukrainę byliśmy krajem, który udzielił największej pomocy wschodnim sąsiadom. Na moment ustały spory, napięcia, a na plan dalszy zeszły rozbieżności w ocenie historycznych zdarzeń. Niestety, jak widać, chociażby po ostatnich wypowiedziach przedstawicieli ukraińskich władz i nie tylko, ten czas już niestety za nami.

Porównania Polski do Rosji przez prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zelenskiego uruchomiły, niestety po obydwu stronach coraz gorsze emocje. Do głosu dochodzą radykalne osoby i ich opinie. Niestety dokładnie w ten nurt wpisała się brązowa medalistka mistrzostw świata 2019 w gimnastyce artystycznej, Ukrainka Włada Nikołczenko. Sportsmenka obraziła Polskę i Polaków publikując w poniedziałek, 20 listopada wpis na temat Polski i Polaków.

Zepsuli mi humor rano. Nienawidzę tego kraju całym sercem, a przede wszystkim ludzi, którzy tu mieszkają. Jestem tu tylko dlatego, że na mojej rodzinnej Ukrainie lotnisko zostało zamknięte- stwierdziła.

Słowa te napisała wylatując z warszawskiego lotniska Okęciu do Dubaju. W Polsce gimnastyczka,  prowadziła kursy mistrzowskie dla dziewczynek.

Na szczęście na bezsensowny wpis zawodniczki szybko zareagowała ukraińska federacja. Pod jej wpływem Nikołczenko przeprosiła za skandaliczny wpis, tłumacząc, że był on wynikiem załamania psychicznego w związku z m.in. trwającym na Ukrainie konfliktem.

/red./

 

Foto: Youtube.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze