23.5 C
Warszawa
niedziela, 20 czerwca, 2021

“Ameryka kocha Polskę, Ameryka kocha Polaków”

Zobacz koniecznie

“Prezydent Donald Trump wzmacnia partnerstwo naszego narodu z Polską. “Ameryka kocha Polskę, Ameryka kocha Polaków” – brzmi oświadczenie Białego Domu, w którym zacytowany jest Donald Trump. W komunikacie zawarto główne tematy spotkania Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa.

“Prezydent Trump pracuje nad dalszym wzmocnieniem długotrwałego partnerstwa między Stanami Zjednoczonymi a Polską. Dzisiaj Trump znów wita Dudę w Białym Domu. Ta wizyta ma miejsce w krytycznym momencie, ponieważ zarówno Stany Zjednoczone jak i Polska otwierają swoje gospodarki po miesiącach walki z koronawirusem.

Stany Zjednoczone i Polskę łączą wieloletnie stosunki strategiczne, mocno zakorzenione we wspólnych wartościach wolności, praworządności i demokracji, sięgające rewolucji amerykańskiej

Prezydent Trump zobowiązuje się do rozwijania współpracy z Polską w szerokim zakresie. Podczas wizyty prezydenci omówią kwestie związane z obronnością, handlem, energetyką i bezpieczeństwem telekomunikacyjnym” – brzmi oficjalne oświadczenie Białego Domu.

“Administracja Trumpa współpracuje z Polską w celu poprawy stanu naszych gospodarek, ochrony infrastruktury krytycznej i osiągnięcia bezpieczeństwa energetycznego. Nasze dwa narody mają silne powiązania gospodarcze, z rosnącym partnerstwem handlowym i amerykańskimi inwestycjami w Polsce na rekordowo wysokim poziomie. Polska i Stany Zjednoczone mają wspólny priorytet w zakresie ochrony telekomunikacji i prywatności naszych danych osobowych” – przypomniano.

“Ameryka kocha Polskę, Ameryka kocha Polaków” – te słowa Donalda Trumpa zacytowano w oświadczeniu.

Źródło: onet,pl, dorzeczy.pl
Fot.: Twitter/KPRP

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze