Brutalne starcie kibiców na Pomorzu. Nie brakło rannych (WIDEO)

W nocy 20 czerwca na obwodnicy Gdańska doszło do brutalnego starcia między dwoma zwaśnionymi grupami kibicowskimi. Udział w niej wzięły bojówki Elany Toruń oraz Lechii.

 

W internecie pojawiło się nagranie ukazujące starcie pomiędzy bojówkami Lechii Gdańsk oraz Elany Toruń. Widać na nim, że po niedługiej wymianie cisów między dwoma grupami jedna z nich zaczyna uciekać.

 

Uciekającymi, jak się okazało byli kibole Lechii Gdańsk, przeciwko którym Elana Toruń użyła nie tylko pięści, ale również ostrych narzędzi, wśród których nie brakowało maczet. Całe zdarzenie miejsce miało na obwodnicy Gdańska i związane było z pierwszą galą sportów walki – Krwawy Sport, na której walczy się bez rękawic i ochraniaczy. To właśnie podczas tej gali walk wszystko się zaczęło.

 

Jednym z walczących w formule K1 był kibic Elany Toruń. Dopingowała go grupa fanów klubu z województwa kujawsko-pomorskiego. W pewnym momencie na gali pojawiło się około 60 kibiców Lechii Gdańsk. Wtedy też doszło do pierwszego starcia między Elanowcami a CHWM (nazwa bojówki Lechii). Drugie starcie tych dwóch ekip miało już miejsce na obwodnicy Gdańska i niejeden bojówkarz Lechii został podczas niego raniony.

 

 

Policja zaczęła prowadzić już czynności wyjaśniające w tej sprawie. Zgłoszenia na temat odbywającej się bójki jednak nie dostała.

 

Polsko: Młoda Elana vs Lechia Gdansk (video + foto) (20.06.2020)http://hooligans.cz/domains/hooligans.cz/index.php/reports/foreign/46-pol/7295-polsko-m-oda-elana-vs-lechia-gdansk-video-foto-20-06-2020

Gepostet von To My Kibole am Sonntag, 21. Juni 2020

 

Źródło: Stadionowi Oprawcy, Gol24

Foto: Facebook/ Elana Toruń osiedle Mokre

Komentarze

Komentarze