20.6 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

Co z debatą prezydencką? Kandydaci zabrali głos

Zobacz koniecznie

Trudno sobie wyobrazić wybory prezydenckie bez debaty. Przed pierwszą turą takowa się odbyła. Czy również przeprowadzona zostanie przed drugą? Na razie nie wiadomo. Obydwaj kandydaci debaty chcą tylko, że na innych warunkach i w innych stacjach.

 

Chętne do przeprowadzenia debaty prezydenckiej jest zarówno TVP, ale również TVN wraz z Wirtualną Polską oraz Onetem. Jedni i drudzy wysłali na debatę prezydencką zaproszenia do kandydatów. Rafał Trzaskowski odpowiedział na zaproszenie od TVN, a Andrzej Duda od TVP. W związku z pewnym impasem jaki zapanował kandydaci wypowiedzieli się na temat debaty na Twitterze.

 

Andrzej Duda napisał: „Czas już skończyć z tą debatą o debacie. Debata powinna być dla wszystkich, a nie dla wybranych. Uważam, że trzy największe telewizje powinny się porozumieć, zrobić wspólnie debatę i doprosić inne media. To skończy debatę o debacie, niepotrzebne spekulacje i wzajemne oskarżenia”.

 

 

Rafał Trzaskowski natomiast nie wyraził na razie chęci na debatę wśród trzech największych stacji telewizyjnych, lecz zachęca obecnego Prezydenta do wymiany poglądów na antenie TVN, Onetu oraz Wirtualnej Polski. „Polacy zasługują na poważną debatę kandydatów na prezydenta. Kilka redakcji złożyło wspólnie taką propozycję. Panie Prezydencie, proszę się nie bać debaty poza TVP. Może tym razem nie będzie Pan znał pytań wcześniej, ale przynajmniej okaże elementarny szacunek wyborcom”.

 

 

Na razie nie wiadomo, czy uda się komukolwiek przeprowadzić debatę i na jakich zasadach. Między sztabami wyborczymi trwa przeciąganie liny, a druga tura wyborów zbliża się nieuchronnie.

 

Foto: You Tube/ Onet News (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze