17.7 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca, 2024

Dramat w Rawiczu. 2-latek wypadł z okna

Zobacz koniecznie

Do szpitala w Poznaniu trafił niespełna dwuletni chłopiec, który wypadł z okna kamienicy przy ul. Piłsudskiego w Rawiczu. Okoliczności zdarzenia ustala policja.

Do wypadku doszło w niedzielę ok. 17:30. „Z jednego z mieszkań, przy ul. Piłsudskiego w Rawiczu, z okna na wysokości ok. 5 m wypadł niespełna dwuletni chłopczyk – relacjonowała asp. sztab. Beata Jarczewska z policji w Rawiczu. W czasie wypadku rodzice, razem ze starszym rodzeństwem chłopca, byli w domu. Chłopczyk najprawdopodobniej wykorzystał chwilę nieuwagi opiekunów i wszedł na sofę. Otworzył okno, którego górna część była uchylona” – mówiła.

Chłopiec spadł na fragment zieleni przy budynku. Przytomny, z podejrzeniem złamania podstawy czaszki został przewieziony do szpitala w Gostyniu, stamtąd natomiast do szpitala w Poznaniu.

Policja wszczęła postępowanie ws. wypadku pod kątem nieumyślnego narażenia dziecka na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

„Mama była trzeźwa, tata miał 0,15 promila alkoholu. Nie dopatrujemy się jakiejś dysfunkcyjności tej rodziny” – zaznaczyła asp. sztab. Beata Jarczewska z policji w Rawiczu.
Rodzicom grozi grzywna, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do jednego roku.

Źródło: PAP / rmf24.pl
Fot.: obrazek poglądowy/ pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze