28 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Miliarder wejdzie do jednego z polskich klubów. Stworzy piłkarską potęgę?

Zobacz koniecznie

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach Motor Lublin może stać się jednym z czołowych polskich klubów piłkarskich. Ma bowiem zamiar do niego wejść Zbigniew Jakubas, którego majątek przez „Wprost” wyceniany jest na 2,5 mld złotych.

 

Motor Lublin od nowego sezonu występować będzie w II lidze i wiele wskazuje na to, że na tym się nie zatrzyma. W ostatnim czasie podano informacje, że w klub z Lubelszczyzny zainwestuje Zbigniew Jakubas. Miliarder ma budować klub według nowych trendów ze stworzoną akademią sportową oraz szkoleniem na dobrym poziomie. Mimo wszystko dzięki wsparciu przedsiębiorcy budżet transferowy będzie praktycznie nieograniczony.

 

Zbigniew Jakubas jest właścicielem Grupy Kapitałowej Multico. Urodził się w Lublinie w 1952 r. Ukończył studia i następnie został nauczycielem w Zespole Szkół Zawodowych w Warszawie. Nie pałał się jednak zbyt długo fachem belfra, gdyż postanowił zostać biznesmenem, mimo że jego matka mu to odradzała. W zostaniu przedsiębiorcą pomógł mu natomiast jeden kwiaciarz, o czym opowiedział Jakubas w wywiadzie dla wp.pl: „W domu powiedziałem, że mam plany otworzenia sklepu. Ojciec powiedział: „Synu, nie znam się na tym, musisz zrobić to wedle własnego uznania”. Mama oczywiście: „Zbysiu, kupisz sobie mieszkanie, będziesz pracował jako nauczyciel, żył spokojnym życiem, zastanów się”. Nieco zmieszany tym wracałem do Warszawy, to była niedziela, popołudnie, ładny dzień. Zobaczyłem tablicę: „Kwiaty cięte, całodobowo, również w niedzielę”. Skręciłem na tę posesję, psy zaczęły szczekać, były szklarnie, był taki dom ceglany, nieotynkowany. Wyszedł przemiły człowiek około 40-letni. Wyciął mi gerbery. Powiedziałem: „Niech pan mi doradzi, bo dostałem od rodziców pieniądze. Czy kupić mieszkanie czy założyć biznes, bo mam w planach otworzenie sklepu”. On powiedział: „Młody człowieku, nie zastanawiaj się nawet minuty. Załóż biznes, bo za rok czasu kupisz sobie mieszkanie”.

 

W ten sposób Zbigniew Jakubas założył butik z ubraniami na ulicy Tamka i zarabiał przez dzień trzy razy tle, co nauczyciel przez miesiąc. Gdy zobaczył, że biznes idzie dobrze to otworzył kolejny butik, tym razem przy ulicy Chmielnej. Na jego ubrania był duży popyt, pod sklepami należącymi do Jakubasa ustawiały się spore kolejki. Dzięki temu mając około 30 lat otworzył pierwszy duży projekt Ipaco inwestując w produkcję ubrań. W następnych latach wszedł na rynek spożywczy, a dokładniej do sprzedaży wody „Multivita”, później również próbował sił w branży medialnej oraz komputerowej, gdzie związał się z CD Project, które stworzył jedną z najpopularniejszych gier – Wiedźmin.

 

Zbigniew Jakubas od zawsze związany był z piłką nożną. Jego przyjacielem jest właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski. Z tego też powodu już dużo wcześniej wiązany był przez media z przejęciem klubów sportowych. W 2018 r. pojawił się nawet temat Wisły Kraków, lecz plotki te zostały zdementowane. Teraz jednak już naprawdę Jakubas ma się zaangażować w piłkę nożną i wejść do Motoru Lublin, któremu od zawsze kibicował.

 

Źródło: Sportowe fakty

Foto:  You Tube/ inwestorzy.tv (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze