18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Wielka operacja służb! Wśród zatrzymanych bliscy znanego polityka

Zobacz koniecznie

Jak wiadomo, świat polityki oraz środowisko przestępcze niejednokrotnie w historii przenikały się, a osoby trudniące się nielegalnymi interesami stosunkowo często zamieszane były też w kwestie dotyczące kierowania i zarządzania państwowymi sektorami. Pomimo upływu lat oraz rozwoju systemów bezpieczeństwa, do takich sytuacji również dochodzi w obecnych czasach i dzieje się to również na terenie państw Unii Europejskiej. Potwierdzają to wyniki śledztw oraz informacje o okoliczności operacji służb wymierzonych w struktury mafijne. Według medialnych doniesień, w ostatnim czasie doszło do kolejnej tego typu sytuacji.

 

Jak przekazali w ostatnich godzinach dziennikarze w różnych europejskich mediach, przeprowadzona została przez służby kolejna operacja, mająca być wymierzoną w przestępczość zorganizowaną, przy okazji której zatrzymanych zostały dziesiątki podejrzanych. Szczególnie interesujący jest dla wielu fakt, że wśród ujętych osób znaleźli się też członkowie bliskiej rodziny znanego polityka piastującego ważne stanowisko we władzach państwa.

 

Mowa tu o tym, co wydarzyło się w doświadczonych szczególnie epidemią koronawirusa Włoszech, a dokładniej w regionie Kampania. W stolicy tej części kraju przeprowadzone zostały przez karabinierów działania polegające na zatrzymaniu 59 osób podejrzanych o uczestnictwo w mafijnej działalności. Miało to miejsce w dniu dzisiejszym, w godzinach porannych.

 

Opisywana dziś przez dziennikarzy operacja służb to element walki ze słynnymi organizacjami mafijnymi we Włoszech. Tym razem sprawa dotyczy klanów neapolitańskiej Camorry. W ostatnich miesiącach niejednokrotnie dochodziło też jednak do akcji funkcjonariuszy i zatrzymań, które dotyczyły członków również struktur kalabryjskiej 'Ndranghety oraz sycylijskiej Cosa Nostry. Należy pamiętać, że interesy oraz podejmowane przez te ugrupowania działania dosyć często przenikają się, a nawet są niejednokrotnie realizowane w porozumieniu.

 

Jak podaje agencja Ansa, dzisiejsze zatrzymania dotyczą śledztwa prowadzonego w sprawie gangów „Puca”, „Ranucci” oraz „Verde” koncentrujących swoje funkcjonowanie w południowej dzielnicy Neapolu- Sant’Antimo. Zatrzymani oprócz zarzutów przynależności do organizacji mafijnej i powiązań z nią, usłyszeli także zarzuty dotyczące wymuszeń oraz korupcji wyborczej, co może być dla wielu szczególnie intrygujące w kontekście sytuacji politycznej we Włoszech.

 

Dodatkowo, jak wspomniano w sprawę zamieszany ma być też jeden z włoskich polityków, a jest nim zasiadający w Senacie Luigi Cesaro z ugrupowania „Forza Italia”. Został on objęty według medialnych doniesień śledztwem, a trzech jego braci znalazło się w gronie zatrzymanych dziś rano osób. Jak podaje portal Forsal.pl, dwóch z tychże członków bliskiej rodziny senatora umieszczonych zostało w areszcie domowym, a trzeci z nich został przewieziony na teren więzienia.

 

Agencja Ansa poinformowała, że prowadzone śledztwo ukazać miało powiązania, a zarazem współpracę ludzi z Camorry oraz osób powiązanych z polityką i biznesem. Zgodnie z decyzją sądu, skonfiskowane zostało również 80 milionów euro, które stanowić miały majątek mafijny.

 

 

Źródło: Ansa ; Dziennik.pl ; Forsal.pl

Fot.: Pxfuel

 

Zobacz więcej

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze