3 C
Warszawa
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda może być zadowolony

Zobacz koniecznie

Instytut Badań Pollster przeprowadził dla „Wiadomości” TVP 1 sondaż prezydencki. Obecny prezydent w pierwszej turze wyborów mógłby liczyć na 40% poparcia.

 

Jak wynika z najnowszego sondażu prezydenckiego przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster Andrzej Duda w pierwszej turze wyborów może liczyć na 40% głosów. Widać, że od pewnego czasu wyniki sondażowe prezydenta utrzymują się na dość równym poziomie w przypadku pierwszej tury głosowania.

 

Według tego sondażu Rafał Trzaskowski mógłby się cieszyć 28% poparciem. Na Szymona Hołownię zagłosowałoby natomiast 14% respondentów. Tuż za podium uplasował się Krzysztof Bosak. Na kandydata Konfederacji zagłosowałoby 7% wyborców. Władysława Kosiniaka – Kamysza popiera według tego sondażu 6% mających prawo do głosowania, a Roberta Biedronia 4%.

 

Optymistycznie dla Andrzeja Dudy wyglądają badania odnośnie drugiej tury wyborów. Gdyby obecny prezydent spotkał się w niej z Rafałem Trzaskowskim to mógłby liczyć na 53% poparcia. Jeśli natomiast z Szymonem Hołownią miałby się zmierzyć to według tego sondażu wygrałby z 52% poparciem. Gdyby doszło do starcia pomiędzy nim a Władysławem Kosiniakiem – Kamyszem to mógłby liczyć na 51% głosów, w przypadku walki z Krzysztofem Bosakiem na 60%, a gdyby zmierzył się z Robertem Biedroniem na 56%. Sondaż ten jest dla obecnego prezydenta bardziej optymistyczny w porównaniu z ostatnim, który pokazywał, że Andrzej Duda w drugiej turze wygrywałby z częścią  swoich rywali tylko o kilka dziesiątych procenta.

 

Źródło: Do Rzeczy

Foto: You Tube/ Onet News (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze