12.8 C
Warszawa
wtorek, 4 października, 2022

Były premier zatrudni polskiego piłkarza? Interesujące doniesienia!

Zobacz koniecznie

Po okresie społecznej kwarantanny realizowanej w ramach walki z przenoszeniem się koronawirusa, a zarazem po czasie przerwy od sportowych emocji, powróciły rozgrywki różnych piłkarskich lig w Europie, a w tym również naszej rodzimej Ekstraklasy. W ostatnich tygodniach, kibice śledzą nie tylko wyniki poszczególnych spotkań na zielonej murawie, ale również to jakie kroki finansowe i transferowe podejmują, bądź planują realizować władze ich ulubionych drużyn. Tego typu intrygujące spekulacje dotyczą także polskich zawodników.

 

Ciekawe wieści sportowe media przekazały w sprawie przyszłości, jaka może czekać jednego z piłkarzy Ekstraklasy. Mowa tu o jednym z piłkarzy pochodzących z Krakowa- 21-letnim Kamilu Pestce, grającym na pozycji obrońcy.

 

Zawodnik ten od 2017 roku jest piłkarzem Cracovii, choć przez pewien okres był on na wypożyczeniu w drużynie Chrobrego Głogów.  Jego przygoda z piłką jednak zaczynała się w stolicy Małopolski, ponieważ jest on wychowankiem Prokocimia Kraków. Grał swego czasu też w barwach innych krakowskich zespołów, takich jak: Hutnik Nowa Huta oraz Progres Kraków. Ma on za sobą również dziewięć występów w młodzieżowych zespołach reprezentacji narodowej (U-20 oraz U-21).

 

W trwającym, pomimo epidemicznych zawirowań sezonie 2019/2020, Kamil Pestka wystąpił w 17 meczach Ekstraklasy, a także w spotkaniach Pucharu Polski oraz eliminacjach Ligi Europy w barwach Cracovii. Jednakże jak podają sportowe media, ma on nie planować przedłużania umowy z „Pasami”. Dla wielu dosyć intrygujące jest to, o jakiej ewentualności mówi się bardzo poważnie w kontekście jego dalszej kariery.

 

Pozyskaniem piłkarza zainteresowany jest bowiem włoski klub A.C. Monza, który jak wszystko na to wskazuje, uzyskał w tym sezonie awans do Serie B. Ciekawostką jest jednak to, że właścicielem tegoż klubu jest były premier Włoch, wokół którego poczynań było sporo kontrowersji a nawet skandali- Silvio Berlusconi. Warto wspomnieć, że polityk był w przeszłości także właścicielem, a z przerwami także prezesem innego popularniejszego we Włoszech klubu piłkarskiego- A.C. Milan.

 

Czy sądzicie, że taki południowy kierunek dla 21-letniego piłkarza z Krakowa to szansa na rozwój jego kariery?

 

 

Źródło: Polsatsport.pl ; Wikipedia.org

Fot.: Flickr ; Pexels

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze