-3 C
Warszawa
środa, 6 grudnia, 2023

NOWY sondaż wstrząsnął internetem! Szokujące ZMIANY na podium!

Zobacz koniecznie

Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami. Już 28 czerwca, za kilka dni, będzie można oddać głos na wybranego kandydata w pierwszej turze wyborów. Do tej pory politycy prowadzą swoją kampanię wyborczą i próbują zyskać głosy polskich obywateli.

Wielu sądzi, że najbardziej zacięta rywalizacja o poparcie odbywa się między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim. Wszyscy członkowie partii Prawa i Sprawiedliwości, a także Koalicji Obywatelskiej aktywnie angażują się w kampanię wyborczą. Ich działania doprowadzają nieraz do gwałtownych zmian na podium w najnowszych sondażach prezydenckich.

 

CZYTAJ TAKŻE: Tak Mazurek rozjechał Trzaskowskiego (WIDEO)

 

Pracownia Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl przeprowadziła badanie na temat poparcia kandydatów na prezydenta w ostatnich dniach przed wyborami. Na podium pojawiły się spore zmiany, między innymi widać duże różnice w punktach procentowych.

 

41 proc. ankietowanych zdecydowanie wyraziło chęć oddania głosu na obecnego prezydenta, kandydata Prawa i Sprawiedliwości, Andrzeja Dudę. Czyli jego poparcie od ostatniego badania wzrosło o 2 pkt procentowe. Natomiast na kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego chce zagłosować 29 proc. badanych – o 1 punkt proc wzrosło jego poparcie niż poprzednio. 13 proc. z respondentów zadeklarowało, że odda swoj głos na Szymona Hołownie, innymi słowy od ostatniego badania jego wynik spadł o 2 pkt procentowe.

 

Poparcie dla kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka wygląda na to, że pozostaje cały czas bez zmian, bo wynosi 7 proc.

Natomiast kandydat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz uzyskał głosy 4 proc. badanych, czyli o 2 punkty procentowe mniej osób zadeklarowało chęć oddania na niego głosu. Na ostatnim miejscu znalazł się kandydat Lewicy Robert Biedroń, który ma poparcie 4 proc. respondentów.

 

CZYTAJ TAKŻE: Wielka ewakuacja! „Tajemnicza” przesyłka wysłała wielu ludzi do szpitala

 

Źródło: wpolityce.pl / foto kolaż zrzut ekranu Youtube.com

Zobacz więcej

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze