-2.7 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

PILNE! Żona prezydenta zakażona koronawirusem!

Zobacz koniecznie

Jak wiadomo od wielu miesięcy zarówno Polska, Europa jak i cały świat walczy z epidemią koronawirusa. W Polsce koronawirusem zaraziła się już naprawdę spora ilość osób. Teraz media poinformowały o kolejnym zakażeniu, ale na…

Od kilku miesięcy koronawirus zbiera swoje żniwa zarówno w Polsce jak i na świecie. W Polsce zaraziło się już naprawdę sporo osób w tym chociażby minister Woś, czy polityk Solidarnej Polski – Dariusz Matecki.

Teraz w oficjalnym komunikacie kancelarii prezydenta Ukrainy poinformowano, iż jego żona – Ołena Zełenska zaraziła się koronawirusem.

Żona prezydenta Ukrainy Oleny Zeleńskiej uzyskała pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Jednocześnie pierwsza dama czuje się dobrze. Olena Zeleńska jest obecnie leczona ambulatoryjnie, odizolowana od innych członków rodziny.

-możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Podczas spotkań  i w domu Pierwsza Dama stale przestrzegała zasad i zaleceń Ministerstwa Zdrowia, a także, zgodnie z wymogami protokołu bezpieczeństwa, regularnie testowała na COVID-19. Wyniki wstępnego testu przeprowadzonego na początku czerwca były negatywne.

-dodano.

W komunikacie możemy przeczytać również, że test został zrobiony również prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Żeleńskiemu oraz jego dzieciom. Wyniki testów okazały się negatywne.

Jak podkreślono w komunikacie nie wiadomo na razie gdzie i kiedy mogło wystąpić dojść do zarażenia.

Prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne. Wszystkie osoby, które kontaktowały się z Pierwszą Damą zostały natychmiast poinformowane o potencjalnym ryzyku zakażenia. Zaleca się przestrzeganie samoizolacji i, jeśli to możliwe, przetestowanie.

-napisano.

No cóż nie wygląda to zbyt ciekawie. Tym bardziej, że Ukraina otwarła ostatnio swoje granice…

 

Źródło: onet.pl

Foto: archiwum

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze