6.1 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Pseudokibice zaatakowali! Wśród ofiar jest kobieta

Zobacz koniecznie

Choć w ostatnim czasie służby w Polsce oraz innych państwach w dużej mierze musiały skupić się na prowadzeniu czynności związanych z egzekwowaniem wprowadzonych obostrzeń oraz walką z rozprzestrzenianiem się słynnego już wirusa z Wuhan, to jednak nie wyklucza to konieczności prowadzeniu dalszych działań wymierzonych w struktury przestępcze. Ta akcja przeprowadzona w maju przez polską policję potwierdza, że inne problemy stanowiące wyzwanie dla przedstawicieli służb, nie zniknęły wraz z nastaniem społecznej izolacji w czasie epidemii.

 

Chwile grozy, a także późniejsza reakcja policji miały miejsce na terenie województwa śląskiego. Grupa mężczyzn, która dopuściła się okrutnego czynu, powiązana była ze środowiskiem pseudokibiców jednej ze znanych drużyn piłkarskich. To co funkcjonariusze odnaleźli przy okazji przeszukań domów podejrzanych wskazuje na to, że mieli oni najprawdopodobniej również ścisły związek z półświatkiem przestępczym i gangsterskimi interesami w naszym kraju.

 

Sprawa dotyczy brutalnego pobicia jakiego dopuścić mieli się kibole. Ofiarami ich agresji paść miało troje ludzi. Było to małżeństwo pochodzące z Chorzowa oraz inny mężczyzna, który ma być mieszkańcem Świętochłowic. Do pobicia miało dojść wewnątrz jednego z lokali przy ulicy Wolności w Chorzowie. Jak się okazało to jednak nie jedyne zarzuty jakie usłyszeć mają sprawcy.

 

Funkcjonariusze policji doprowadzili do zatrzymania pięciu mężczyzn. Jak się okazało, ludzie ci mają wywodzić się ze środowiska pseudokibiców klubu Ruch Chorzów. Struktury przestępcze oparte na chuligańskiej ekipie tego klubu były już w ubiegłych latach celem policji.

 

Tym razem w działaniach brali udział funkcjonariusze z wydziału kryminalnego chorzowskiej policji wspierani przez kontrterrorystów i policjantów należących do wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców. Funkcjonariusze ci należą do katowickiej i opolskiej policji.

 

Do zatrzymania piątki agresorów doszło w dniu 19 maja, kiedy z samego rana do miejsc, w których przebywali mężczyźni wkroczyła policja. Działo się to na terenie Chorzowie oraz innych pobliskich miejscowości. W mieszkaniach tych odnaleziono m.in, narkotyki, przedmioty przypominające broń, amunicję, środki chemiczne przypominające lekarstwa oraz dużą ilość gotówki różnej waluty i biżuterię.

 

 

Źródło: Dziennikzachodni.pl

Fot.: Facebook/policjaat112

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze