14.5 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca, 2024

Śmiertelna mieszanka! Tego owocu nie można łączyć z ALKOHOLEM!

Zobacz koniecznie

W jednym z odcinków popularnego programu „Milionerzy” padło pytanie o śmiertelnie niebezpieczna mieszkankę! Mało kto o tym wie, ale niektórych owoców nie można łączyć z alkoholem.

„Milionerzy” to popularny program telewizyjny, który stanowi rozrywkę w weekendowe popołudnia dla wielu Polaków. Program ten może jednak także w wielu przypadkach uczyć i zainteresować danym tematem.

 

W jednym z odcinków pojawiła się ważna informacja- że jednego owocu nie można łączyć z alkoholem, bo może to wywołać śmiertelne w skutkach konsekwencje.

 

CZYTAJ TAKŻE: Brutalne zabójstwo! Ojciec SIEKIERĄ na oczach dzieci…

 

Podczas jednego odcinka „Milionerów” prowadzący program, Hubert Urbański, zadał pytanie: „Co stanowi śmiertelnie niebezpieczną mieszankę?”.

 

Na to pytanie pojawiły się takie odpowiedzi:

  • a) pomelo z żubrówką
  • b) winogrona z piwem
  • c) liczi z szampanem
  • d) durian z żytniówką

 

Mianowicie chodziło o owoc durianu, który jest bardzo popularny w Azji. Owoc durianu wielu uważa za najbardziej śmierdzący owoc świata. Wielu przyprawia o zawroty głowy, nudności i złe samopoczucie. Owoc ten pochodzi z Azji i jest tam uwielbiany ze względu na walory smakowe. Ma wiele właściwości odżywczych i prozdrowotnych, jednak mało kto odważa się go spróbować.

 

CZYTAJ TAKŻE: Katastrofa lotnicza w Warszawie! Znamy bilans ofiar

 

Naukowcy z japońskiego Uniwersytetu Tsukuba w swoich badaniach doszli do wniosku, że durian zawiera w sobie substancje, przez które metabolizm etanolu jest niemożliwy! Uwalniają się wtedy aniony cyjankowe i dochodzi nawet do śmierci.

 

Trzeba pamiętać, że alkohol ogólnie w dużych ilościach może być niebezpieczny, dlatego nie sprzedaje się go osobom nieletnim. Nadmierne spożycie etanolu doprowadza do niszczenia wątroby, a w skrajnych przypadkach do śmierci.

 

 

Źródło: portal.abzdrowie.pl / foto Pixabay.com

Zobacz więcej

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze