25.6 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

TEN lek pomaga w walce z koronawirusem?! Zobacz, o którym mowa…

Zobacz koniecznie

Od kilku miesięcy media zarówno w Polsce jak i na świecie rozpisują się na temat epidemii koronawirusa. Większość osób chciałaby, aby pandemia już się zakończyła, jednak w wielu krajach wirus wciąż się rozprzestrzenia i nie daje za wygraną. Brytyjscy naukowcy twierdzą jednak, iż jest lek, który załagodziłby objawy koronawirusa. Zobacz, o którym mowa!

Jak wiadomo od jakiegoś czasu w mediach bardzo głośno jest na temat koronawirusa. Wiele krajów może cieszyć się pokonaniem pandemii, niestety wiele europejskich krajów i nie tylko wciąż się z tą pandemią zmaga.

Naukowcy na całym świecie prowadzą liczne badania dotyczące zapobiegania koronawirusowi. Tym razem badania przeprowadzili brytyjscy naukowcy. Do badania wykorzystali lek ibuprofen. Chcieli sprawdzić bowiem jak zadziała na koronawirusa.

Jak wynikło z badań co do koronawirusa lek ten jest nieszkodliwy, a może wręcz pomóc i załagodzić objawy typu grypa, czy chociażby obniżyć gorączkę w znacznym stopniu.

Jednak to nie wszystko. Lekiem ibuprofen zajęli się również inni brytyjscy naukowcy – w tym przypadku z londyńskich szpitali Guy’s Hospital i St Thomas’ Hospital, a także uczelni King’s College London.

Sądzą oni, że wyżej wymieniony lek może być jednym z leków, dzięki którym ludzie mogliby walczyć z koronawirusem.

Jeszcze inni naukowcy spekulują, że lek ten może nawet i załagodzić objawy. Już niedługo planowane są testy leku na ludziach. Lek ten jednak nie będzie dostępny wszędzie.

Temat tego leku był już omawiany jakiś czas temu, jednak wtedy większość naukowców twierdziła, że może on mieć szkodliwe działanie.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Myślicie, że takowy lek może okazać się pomocny?

 

Źródło: nczas.com

Foto: Pixabay.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze