Andrzej Duda podpisał projekt zmiany konstytucji. Chodzi o adopcje dzieci przez pary jednopłciowe

Prezydent Andrzej Duda podpisał 6 lipca projekt zmiany konstytucji na mocy, którego adopcja dzieci przez pary jednopłciowe ma być zakazana. Projekt ten skierowany został do Sejmu.

 

Andrzej Duda po podpisaniu tego projektu nie krył radości mówiąc, że wszystko to robi dla polskich rodzin. „Jeśli chodzi o zaproponowaną przeze mnie zmianę w konstytucji, chcę, by kwestia ta została sformalizowana, bo tego chce większość Polaków. Zmiana ta oznacza wprowadzenie fundamentalnego przepisu (…) zgodnie z tym zapisem, który proponuję, adoptować dziecko może tylko osoba będąca w związku heteroseksualnym. Nie będzie mogła adoptować osoba pozostająca we współżyciu z osobą tej samej płci”. W związku z tym przed adopcją dziecka konieczne będzie sprawdzenie przez stosowne organy, w jakim związku żyją ludzie chcący podjąć się adopcji.

 

 

Prezydent podczas swojego przemówienia, że ma jeszcze wiele pomysłów na przyszłość. Zaznaczył również, że już wprowadził ustawy ułatwiający życie. „Wprowadziliśmy cały szereg elementów, które ułatwiają życie, powodują, że ludzie mogą funkcjonować w lepszych warunkach” – powiedział Andrzej Duda.

 

Pierwsze czytanie projektu zmiany konstytucji odbyć się może najwcześniej 6 sierpnia. Aby wszedł on w życie potrzebne jest 2/3 głosów w Sejmie, których nie ma Prawo i Sprawiedliwość. Mimo wszystko Andrzej Duda oraz PiS liczą, że ten projekt poparty zostanie również przez posłów innych partii. Prezydent przyznał, iż nie ma wątpliwości, że zostanie on poparty przez Zjednoczoną Prawicę, PSL, Konfederację oraz część osób należących do Koalicji Obywatelskiej. Aby uzasadnić tę tezę stwierdził, że: „niektórzy wyraźnie deklarowali swój sprzeciw wobec dopuszczalności adopcji przez związki jednopłciowe”.

 

Aby podpisany przez Andrzeja Dude projekt zmiany konstytucji wszedł w życie potrzebnych będzie 307 głosów popierających w Sejmie. PiS posiada 235 posłów.

 

Źródło: Onet

Foto: Twitter (zrzut ekranu)

Komentarze

Komentarze