3.2 C
Warszawa
wtorek, 31 stycznia, 2023

Chcą przyłączenia województwa podkarpackiego i lubelskiego do Ukrainy. Pojawiła się już petycja!

Zobacz koniecznie

W sieci coraz głośniej robi się już o petycji, poprzez którą część osób domaga się przyłączenia województwa podkarpackiego oraz lubelskiego do Ukrainy. Na te inicjatywy zareagowała poseł Anna Schmidt – Rodziewicz, która zawiadomiła Prokuratora Generalnego o możliwości popełnienia przestępstwa.

 

Powyborczy kurz dopiero powoli opada, lecz wciąż wiele osób nie może pogodzić się z wynikami niedzielnego głosowania. W poniedziałek na jednym z serwisów obsługujących petycje internetowe pojawiła się „Petycja o przyłączenie Podkarpacia i Lubelskiego do Ukrainy”. Przez wielu jest ona łączona właśnie z wynikami drugiej tury wyborów prezydenckich, bo właśnie w tamtych województwach Andrzej Duda cieszy się największym poparciem.

 

Sam autor petycji nie jest znany. Podpisał się pseudonimem „Mac” i napisał: „Dobra chłopaki czas najwyższy pozbyć się tej dziczy z naszego państwa”. Inicjatywę tę w sieci do tej pory poparło około 800 osób. Wobec tego nie cieszy się ona jakimś dużym poparciem. Mimo wszystko pełnomocnik rządu ds. równego traktowania, poseł Anna Schmidt – Rodziewicz zawiadomiła Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro o możliwości popełnienia przestępstwa przez inicjatora petycji.

 

„Na podst. art. 119 i 256 ust. 1 kodeksu karnego i art. 18 i 21 ust. 1 ustawy w zakresie równego traktowania jako Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania zawiadomiłam Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro o możliwości popełnienia przestępstwa przez inicjatora petycji w sprawie przyłączenia województw podkarpackiego i lubelskiego do Ukrainy. Stop mowie nienawiści. Wszyscy są równi wobec prawa” – poinformowała poseł PiS Anna Schmidt – Rodziewicz.

 

Źródło: Nowiny.pl

Foto: Wikipedia

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze