15.6 C
Warszawa
piątek, 27 maja, 2022

Finał sprawy ucieczki weterana wojennego z pumą. Wiemy jakie czekają ich losy [WIDEO]

Zobacz koniecznie

W ostatnich dniach, na polskich portalach internetowych oraz w mediach sporo mówiło się o sprawie dotyczącej działań policji w rejonie miejscowości Ogrodzieniec na terenie województwa śląskiego. Teraz już wiadomo jak zakończy się ta wywołująca sporo kontrowersji sytuacja.

 

W lutym zapadła decyzja sądu, zgodnie z którą puma Nubia wychowana przez pana Kamila miała trafić do poznańskiego ZOO. Mężczyzna nie pogodził się jednak z takim postawieniem sprawy i uciekł w rejon terenów leśnych wraz ze zwierzęciem. Policja rozpoczęła wówczas poszukiwania, w czasie których zaangażowano też drony oraz policyjny śmigłowiec.

 

Sprawa wywołała spore kontrowersje i spekulacje, gdyż zwierzę było oswojone i zżyte ze swoim właścicielem. Wśród internautów na mediach społecznościowych szybko rozprzestrzeniła się również petycja w tej sprawie. Ludzie solidaryzowali się z panem Kamilem i chcieli pomóc w uniknięciu zabrania pumy do poznańskiego ZOO. Można uznać, że ich działania przyniosły skutek.

 

Po nawiązaniu kontaktu z ukrywającym się wraz z pumą Nubią człowiekiem, rozpoczęto prowadzenie mediacji, która doprowadziła do podpisania ugody. Zgodnie z nią, mężczyzna opublikował oświadczenie, w ramach którego przeprosił on ZOO w Poznaniu, a także jego dyrektor Ewę Zgrabczyńską za to co publikował w mediach społecznościowych oraz za to jakie słowa padały z jego strony podczas udzielanych wywiadów.

 

Oświadczam, że treści te publikowałem i wypowiadałem pod wpływem emocji, przyznaję, iż mogły one nie pokrywać się z prawdą, a tym samym naruszać dobra osobiste wyżej wymienionych i narażać ich na utratę zaufania, niezbędnego do prowadzenia działalności na rzecz zwierząt

– napisał Kamil Stanek w swoim oświadczeniu.

 

Zgodnie z ustaleniami wynikającymi z zawartej ugody, poznański ogród zoologiczny poparł działania obrońcy mężczyzny. Efektem tego jest fakt, że puma trafić ma do ZOO w Chorzowie, a Kamil Stanek ma zachować kontakt ze zwierzęciem pełniąc w tym śląskim ogrodzie zoologicznym rolę wolontariusza.

 

W ostatnich dniach, przypomniano na Facebooku reportaż sprzed kilku lat, w którym opowiadano o historii pumy Nubii.

 

 

 

Źródła: Rmf24.pl ; Facebook/@projektpumapl

Fot.: Facebook/@projektpumapl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze