6.2 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Najnowszy sondaż prezydencki. W drugiej turze ważny będzie każdy głos

Zobacz koniecznie

Serwis OKO.press opublikował sondaż stworzony przez Ipsos przed drugą turą wyborów prezydenckich. Wszystko wskazuje na to, że walka między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim będzie niezwykle wyrównana.

 

Respondentom zadane zostało pytanie: „Na kogo będzie Pan/Pani głosować w II turze: na Andrzeja Dudę czy Rafała Trzaskowskiego?”. Jak wynika z sondażu na obecnie urzędującego prezydenta zagłosowałoby 48% ankietowanych natomiast na jego kontrkandydata 49%. 3% badanych nie wie jeszcze na kogo odda swój głos.

 

Ipsos zastrzegł jednak, że błąd pomiaru w tym badaniu wynosić może trzy punkty procentowe. Wobec tego według sondażu Andrzej Duda może liczyć na poparcie w przedziale 45-51%, a Rafał Trzaskowski 46-52%.

 

Pokazuje to, że walka między kandydatami będzie wyjątkowo zacięta, a o ich zwycięstwie zdecydować może pojedynczy głos. Wobec tego kandydaci obecnie walczą o pozyskanie głosów wyborców Krzysztofa Bosaka, Szymona Hołowni, Roberta Biedronia oraz Władysława Kosiniaka – Kamysza. Jak wynika z sondażu najwięcej głosów Andrzej Duda może dostać od wyborców Krzysztofa Bosaka, gdyż 3.9% w sondażowym wyniku obecnie panującego prezydenta to głosy, które wcześniej dostał kandydat Konfederacji.

 

21% głosów z sondażowego wyniku Rafała Trzaskowskiego mają stanowić natomiast wyborcy Szymona Hołowni, co pokazuje, że większość osób głosujących wcześniej na byłego prezentera TVN odda głos na obecnego prezydenta Warszawy.

 

Źródło: RMF 24, Interia

Foto: You Tube/ Andrzej Duda (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze