18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Nowe ognisko koronawirusa! Zaistniało przy okazji radosnych uroczystości

Zobacz koniecznie

Choć duża ilość obowiązujących wcześniej obostrzeń wprowadzonych w ramach walki z rozprzestrzenianiem się słynnego już koronawirusa została zniesiona, to jednak należy pamiętać, że pandemia nie zakończyła się i nie można jeszcze ogłaszać pełnego sukcesu w tej kwestii. Warto zwrócić uwagę na fakt, że niektóre państwa muszą przywracać ograniczenia w związku z nadejściem drugiej fali epidemii, miało to już miejsce w przypadku chociażby Izraela czy Korei Południowej. Również część doniesień z niektórych regionów w naszym kraju mogą budzić spory niepokój.

 

W ostatnim czasie, nadal ludzie mieszkające w naszym kraju kierowani są na kwarantannę, kiedy identyfikowane są przypadki obecności koronawirusa u osób, które przebywały w raz z innymi w danym miejscu bez zachowania dystansu. Do kolejnej tego typu zdarzenia doszło w województwie wielkopolskim, a dokładniej w okolicach miejscowości Ostrzeszów. O sprawie poinformował m.in. „Fakt24”.

 

W drugiej połowie czerwca odbyły się tam uroczystości zaślubin oraz wesele, na którym obecnych było około 100 gości. Niestety, po zabawie stwierdzono zachorowanie na COVID-19 u 22 weselników. Niewykluczone też, że osób zarażonych może być więcej.

 

Co dodatkowo niepokojące, zanim okazało się, iż wśród ludzi będących na weselu byli ludzie zarażeni koronawirusem, część osób będących na tymże weselu, wzięło udział też w świętowaniu z okazji przystąpienia przez dzieci do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. To mogło przyczynić się do jeszcze większego rozprzestrzenienia wirusa SARS-CoV-2 w tej części Wielkopolski.

 

Komunia była 28 czerwca. Tak naprawdę w lokalu, w którym później odbyło się przyjęcie komunijne, były jednocześnie trzy różne imprezy, z czego dwie z naszego terenu ostrzeszowskiego. Dlatego łącznie nasz sanepid zajmuje się aż 60 osobami, które brały w nich udział

– powiedziała rzecznika sanepidu w Ostrzeszowie.

 

Badania osób biorących udział w spotkaniu, które odbyło się po uroczystościach Pierwszej Komunii Św. przeprowadzone mają zostać w dniu dzisiejszym, więc wyniki przebadanych poznane zostaną najwcześniej po weekendzie.

 

 

Źródło: Fakt24 ; o2.pl

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze