28 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

PILNE! Porwano autobus! Uzbrojony sprawca grozi dokonaniem wybuchu [FOTO/WIDEO]

Zobacz koniecznie

Niestety w dniu dzisiejszym media obiega kolejna wstrząsająca wiadomość dotycząca kwestii powiązanych z działalnością o charakterze terrorystycznym. Kolejny raz do takowej sytuacji dochodzi na naszym kontynencie, jednak w tym przypadku mowa jest nie o zamachu terrorystycznym, a o porwaniu autobusu, w którym przetrzymywani są pasażerowie. Sprawca ma być uzbrojony i grozi wysadzeniem materiałów wybuchowych.

 

[AKTUALIZACJA]: Policja podjęła negocjacje ze sprawcą. W autobusie przetrzymywać ma on nawet 20 osób, a wśród nich najprawdopodobniej też dzieci i kobiety w ciąży. Sprawca to Maksim Krywosz, który wcześniej przez lata odsiadywał wyrok i był leczony psychiatrycznie.

 

Dramatyczne sceny rozgrywają się u naszych wschodnich sąsiadów, na Ukrainie. W zachodniej części tego kraju, w rejonie miasta Łuck porwany został autobus rejsowy, w którym sprawca przetrzymywać ma nawet dwudziestu ludzi. Wśród nich znajdować mają się też kobiety i dzieci. Zdaniem świadków obserwujących to co się dzieje, autobus ma mieć powybijane okna, a dochodzące z niego odgłosy to płacz i krzyki. Relacje te brzmią więc bardzo wstrząsająco, tym bardziej iż słyszane miały być również strzały dobiegające z rejonu Placu Teatralnego w Łucku.

 

Przedstawiciele tamtejszych służb zapewniają, że sytuacja jest pod kontrolą, a centrum miasta zostało odizolowane i funkcjonariusze starają się nikogo w tę część miasta nie dopuszczać. Na miejsce sprowadzono oddział specjalny. Policja ma prowadzić negocjacje ze sprawcą, jednak nie są znane szczegóły jego żądań.

 

Odgłosy wystrzału w czasie interwencji służb po dokonaniu porwania da się usłyszeć również na udostępnionym w sieci nagraniu z okolic miejsca, gdzie porwany został autobus.

 

 

Napastnik miał samemu skontaktować się z policją i poinformować, że ma przy sobie broń automatyczną, a także granaty. Porywacz wykonał telefon około godz. 9:25 czasu miejscowego i przedstawił się jako Maksim Plohoj. Jak informuje portal Rmf24.pl, pod tym hasłem w sieci znaleźć można autora książki „Filozofia Przestępcy”. Na jej kartkach opisane zostały przeżycia osoby przebywającej w zamknięciu, co wskazywać może, że przebywał on za kratkami więzienia. W treści książki autor opisywał również swoje poglądy życiowe.

 

Mogę, bo jestem sam. Nie boję się. Przestępca – to głębia i nie może nie być nim ten, kto ją ma. Twarz Boga – w lustrze…

– Pojawiają się słowa w jednym z fragmentów tej książki.

 

Ukraińska redakcja stacji BBC podała dodatkowo, że na portalach społecznościowych mężczyzna ten wyrażał też niezadowolenie z systemu państwa ukraińskiego.

 

https://twitter.com/NikhilCh_/status/1285494897693224960?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1285494897693224960%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.rmf24.pl%2Ffakty%2Fswiat%2Fnews-uprowadzil-autobus-i-przetrzymuje-zakladnikow-dramatyczne-donId4623551

 

Źródło: Rmf24.pl ; BBC ; Twitter

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze