19.3 C
Warszawa
poniedziałek, 20 maja, 2024

Powtórka wyborów prezydenckich? Tak twierdzi…

Zobacz koniecznie

Jak zapewne każdy wie niedawno odbyły się wybory prezydenckie w Polsce. W drugiej turze wzięli udział Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda. Wybory na kolejną kadencję wygrał Andrzej Duda. Jednak jak dowiedział się Onet komitet Trzaskowskiego walczy o unieważnienie wyborów. Myślicie, że jest to możliwe? 

Wybory prezydenckie, które odbyły się niedawno ponownie wygrał Andrzej Duda. W drugiej turze zdobył ponad  51% poparcia. Różnica pomiędzy aktualnym prezydentem, a prezydentem Warszawy – Rafałem Trzaskowskim nie była duża, aczkolwiek wygrał je Andrzej Duda.

Jak widać jednak Rafał Trzaskowski wciąż nie może pogodzić się ze swoją porażką. Nie spodobało się to również jego komitetowi wyborczemu.

Jak informuje portal Onet do Sądu Najwyższego trafiła właśnie sprawa o unieważnienie wyborów prezydenckich. Podobno ma być to protest przeciwko wygranej.

Ponadto Onet twierdzi również, iż komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego zarzuca Telewizji Polskiej promowanie Andrzeja Dudy ze środków publicznych.

Onet pisze także, że komitet twierdzi także, że wybory zostały sfałszowane poprzez dopisanie podczas liczenia oddanych głosów dodatkowego znaku X na szkodę.

Co o tym sądzicie? Myślicie, że komitet Trzaskowskiego jest w stanie wywalczyć sobie powtórkę wyborów prezydenckich, czy raczej jest to z góry sprawa przegrana?

 

Źródło: Onet.pl

Foto: zrzut ekranu/ YouTube

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze