27 C
Warszawa
środa, 17 lipca, 2024

To NIEPOKOJĄCE! Chiny grożą odwetem…

Zobacz koniecznie

Jak wiadomo od kilku lat Chiny rosną w siłę. Niestety relacje Stanów Zjednoczonych i Chin nie są najlepsze. Niedawno rząd USA postanowił podjąć radykalne kroki. Teraz Chiny grożą odwetem. Na czym polegać ma ten odwet? 

Niestety relacje Stanów Zjednoczonych i Chin nie są teraz najlepsze. To nie wróży dobrze. Zwłaszcza teraz kiedy USA chcą zamknąć chiński konsulat. Według chińskich mediów pracownicy mają 72 godziny na wyniesienie się.

Takie nagłe posunięcie zostało ostro skrytykowane przez Chiny. Sprawę skomentował już rzecznik Ministerstwa Zagranicznego.

Zdecydowanie potępiamy tak skandaliczne i nieuzasadnione posunięcie, które sabotuje stosunki Chiny-USA.

-powiedział Wang Wenbin, rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Według Chin Stany Zjednoczone nie podjęły przemyślanego ruchu. Chiny sądzą również, że doszło do pogwałcenia norm prawnych, a także samego prawa międzynarodowego. Nie zamierzają też tego tak zostawić.

Najpierw jednak Chiny zażądały od Stanów Zjednoczonych, aby wycofały swoją decyzję. Jeśli jednak nie dojdzie do wycofania tego ruchu Chiny zapowiadają odwet.

Telewizja CGTN poinformowała właśnie, że Chiny planują podjąć środki zaradcze.

Jednym słowem sprawa nie wygląda zbyt ciekawie i może jeszcze bardziej pogorszyć stosunki USA-Chiny.

Jaka jest Wasza opinia na temat zamknięcia chińskiego konsulatu? Myślicie, że jest to słuszna decyzja, czy jednak Stany Zjednoczone powinny wycofać się z tego ruchu?

 

Źródło: o2.pl

Foto: Pixabay.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze