19.4 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca, 2024

To oni zadzwonili do Prezydenta. Ich słowa rzucają nowe światło

Zobacz koniecznie

W dniu dzisiejszym, w polskich mediach spore poruszenie wywołał fakt zrealizowania tzw. pranka, czyli nagranego i zamieszczonego w sieci żartu, którego autorami byli rosyjscy komicy, a celem… Prezydent RP Andrzej Duda, który w ostatni weekend uzyskał reelekcję pokonując jak wiadomo w II turze Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Wiele osób ocenia całą sytuację jako słabe świadectwo wystawione działaniu polskich służb i ludzi z otoczenia Prezydenta Andrzeja Dudy, choć on sam inteligentnie i zwinnie odpowiadał na prowokacyjne pytania.

 

Głos w tej sprawie postanowili zabrać twórcy całej akcji czyli rosyjscy komicy, a zarazem YouTuberzy Władimir Kuzniecow oraz Aleksiej Stoljarow, którzy znani są jako Vovan i Lexus. To co powiedzieli może rzucać nowe światło na całą sytuację, jeżeli to co mówią jest prawdziwe.

 

Z pochodzącymi z Federacji Rosyjskiej komikami skontaktowali się przedstawiciele portalu Money.pl.

 

Dzwoniliśmy przez kancelarię. Jak pewnie pan wie, po wyborach do zwycięzcy dzwonią często inni liderzy, by złożyć gratulacje. I jest bardzo mało czasu na weryfikację, kto naprawdę dzwoni

– tłumaczył w rozmowie z portalem Aleksiej Stoljarow.

 

Szczególnie ciekawe jest jednak to, co jeden z komików powiedział na temat takowego „wkręcania” znanych polityków. Jak stwierdził bowiem, w jego opinii otoczenie Prezydenta Polski zasługuje na pochwałę, ponieważ realizacja pranka nie poszła zbyt łatwo i „znacznie prościej wkręcić im było Emmanuela Macrona czy Borisa Johnsona”.

 

YouTuber stwierdził też, że Andrzej Duda rozmawiał w sposób „dość dyplomatyczny”. W jego ocenie, inni przywódcy państw europejskich mówią bardziej kontrowersyjne rzeczy. Na humorystyczne efekty akcji z Prezydentem RP jednakże nie narzekają.

 

Było zabawnie, bo rozmawialiśmy o Żubrówce, Donaldzie Tusku czy o oponencie politycznym Dudy, czyli Rafale Trzaskowskim

– tłumaczył komik.

 

Autorzy pranku twierdzą, że nie mieli na celu oni nikogo urazić i cała sytuacja miała być po prostu żartem.

 

Część nagranych przez nas polityków zresztą z czasem mówi, że żart był świetny i koniec końców doskonale się bawili, jak zobaczyli efekt finalny. A część nie ma do siebie dystansu. Mamy nadzieję, że Andrzej Duda znajdzie się w tej pierwszej grupie

– stwierdzili rosyjscy YouTuberzy w rozmowie z Money.pl

 

 

Źródło: YouTube ; Money.pl ; DoRzeczy.pl

Fot.: YouTube/Vovan222prank (zrzut ekranu)

 

Zobacz więcej

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze