8.9 C
Warszawa
sobota, 23 marca, 2024

Wyjątkowa obława policji! Poszukują weterana i… groźnego zwierzęcia

Zobacz koniecznie

Polskie służby, które w ramach pełnionych obowiązków strzec mają bezpieczeństwa ludzi oraz mienia, niejednokrotnie mają do czynienia z nietypowymi sytuacjami. Czasami zdarzało się też, że funkcjonariusze policji musieli starać się ująć w sposób humanitarny i bezpieczny zwierzę, które nie powinno być na wolności, gdyż stanowiło zagrożenie dla ludzi oraz siebie. Tym razem jednak, policja stanęła przed wyzwaniem odnalezienia zarówno zwierzęcia, jak i towarzyszącego mu człowieka. Sprawę opisał portal Rmf24.pl.

 

Ogrodzieniec to miejscowość leżąca na terenie województwa śląskiego, a ujmując dokładniej- w powiecie zawierciańskim i w rejonie tzw. Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Słynie ona głównie ze znajdującego się tam i mającego dosyć obszerną historię zamku, który według legend nawiedzany ma być przez zjawę wyglądającą jak wielki czarny pies ze świecącymi oczyma. Tym bardziej ciekawie brzmią doniesienia z ostatnich godzin, według których policja prowadzi w rejonie Ogrodzieńca poszukiwań prawdziwego zwierzęcia, które może wywoływać grozę swoim wyglądem i zachowaniem.

 

Pewien mężczyzna nie chciał bowiem oddać pumy, która miała docelowo zostać przetransportowana do poznańskiego ZOO. Taki stan rzeczy podyktowany jest decyzją sądu.

 

Mężczyzna, który postanowił jednak uniemożliwić służbom odbiór zwierzęcia, zdecydował się na ucieczkę wraz z nim. Prawdopodobnie zarówno on, jak i puma uciekli w kierunku terenów leśnych. Znajdują się w tamtej okolicy także pola, na których również prowadzone są rozpoczęte wczoraj poszukiwania. Policja w działania zaangażowała śmigłowiec należący do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, a także drony.

 

Jak podał dziś rano portal Rmf24.pl, prowadzone w dniu wczorajszym działania poszukiwawcze nie przyniosły oczekiwanego rezultatu i w dniu wczorajszym nie udało się jeszcze zlokalizować mężczyzny oraz pumy.

 

Uciekinier ma być weteranem wojennym, który był uczestnikiem misji w Afganistanie. Jest on najprawdopodobniej uzbrojony w ostre narzędzie. Bardzo możliwe iż jest to nóż.

 

 

Źródło: Rmf24.pl

Fot.: Pikrepo.com

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze