Zapytali o Powstanie, Romana Dmowskiego i Rotmistrza Pileckiego. Są powody do wstydu… [WIDEO]

Już jutro po raz kolejny wspominać i upamiętniać będziemy ofiarną walkę mieszkańców Warszawy podczas Powstania jakie miało miejsce w 1944 roku. Choć z perspektywy czasu można różnie oceniać zasadność podjęcia decyzji o podjęciu się tego zrywu, to jednak należy zachowywać w swym sercu pamięć o wytrwale i z determinacją walczących Polakach, a także mieszkańcach stolicy, którzy byli mordowani przez Niemców okupujących nasz kraj. Niestety jednak zarówno w przypadku Powstania Warszawskiego, jak i też innych ważnych etapów polskiej historii, wiedza sporej części Polaków kuleje w sprawach dotykających dosyć podstawowej wiedzy.

 

Dowodem na to, że wielu Polaków nie do końca dobrze kojarzy fakty i postacie z dziejów naszej ojczyzny świadczy nagranie opublikowane w ostatnim czasie przez popularny kanał „Matura to Bzdura”. Wśród pytań pojawiły się te dotyczące zarówno określenia „polskie obozy śmierci”, dnia 1 sierpnia 1944 roku, a także takich ważnych dla historii naszego Narodu osób jak Roman Dmowski i Rotmistrz Witold Pilecki. Niektórzy odpowiedzieli prawidłowo na pytania, niestety jednak wiedza części osób w naszym społeczeństwie pozostawia wiele do życzenia i trudno za każdym razem tłumaczyć to stresem pojawiającym się przy okazji występu przed kamerą.

 

 

Pytamy Polaków co to polskie obozy śmierci ?

Jakie wydarzenie w historii Polski jest waszym zdaniem najważniejsze? ?? Zbliża się 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, z tej okazji przepytaliśmy ludzi i sprawdziliśmy co wiedzą o tym wydarzeniu, obejrzyj cały odcinek na naszym kanale ?? https://youtu.be/mipqaF3oB5U

Gepostet von MaturaToBzdura am Mittwoch, 29. Juli 2020

 

 

Źródło: Facebook/@MaturaToBzdura

Komentarze

Komentarze