25.6 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

Znamy zdanie Rafała Trzaskowskiego na temat profanacji figury Jezusa Chrystusa

Zobacz koniecznie

W nocy z 28 na 29 lipca w Warszawie doszło do profanacji pomnika Jezusa Chrystusa stojącego przy Bazylice Świętego Krzyża. O tę sprawę zapytany został Rafał Trzaskowski.

 

Jak już informowaliśmy na łamach naszego portalu w nocy z 28 na 29 lipca grupa aktywistów LGBT sprofanowała pomnik Jezusa Chrystusa stojący przy Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie. Poza tą figura znieważone zostały również inne monumenty, wśród których była m.in. Syrenka Warszawska. Przy niektórych pomnikach zamieszczone zostały również kartki z napisem: „Jeb**e się ignoranci”. Po całej tej akcji działacze LGBT wystosowali w mediach społecznościowych manifest, który przekonywał, że ich działania mają na celu walkę homofobią. Więcej o tej sprawie przeczytacie poniżej.

 

https://server840744.nazwa.pl/pzm/prostozmostu/2020/07/lewicowi-aktywisci-zbezczescili-wazny-symbol-chrzescijanski/?fbclid=IwAR27wp7rbTqMA70R5sxYKWd9bdiF8hI8gTK06hMGw-BUChI8iitxP5GcYUI

 

O całą tę sytuację zapytany przez dziennikarzy został Rafał Trzaskowski, który w czwartek przebywał na spotkaniu z Andrzejem Dudą.

 

„Szczerze powiem, że pierwszy raz o tym słyszę, ale oczywiście, że tak. Ja zawsze reaguję, kiedy mamy do czynienia z tego typu czynami” – odpowiedział prezydent Warszawy pytany o profanację figury Jezusa Chrystusa.

 

„Nie znam sprawy, bo przez ostatnie dni przede wszystkim koncentruję się na budżecie miasta stołecznego Warszawy, natomiast potępiam wszelkie akty wandalizmu i dałem temu wyraz choćby w sprawie pomnika Kościuszki” – powiedział na koniec Rafał Trzaskowski.

 

Źródło: DoRzeczy

Foto: You Tube/ Onet News (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze