4.7 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Jedno z państw ogłosiło stworzenie szczepionki na koronawirusa!

Zobacz koniecznie

Po dwóch miesiącach testów na ludziach Rosja ogłosiła stworzenie szczepionki na koronawirusa.

 

Rosja tak jak pozostałe kraje świata zmaga się z pandemia koronawirusa. Do tej pory w państwie tym potwierdzono 897 599 zakażeń, co jest najwyższym wynikiem w Europie. Dobowy przyrost zachorowań osiąga tam minimum pięć tysięcy. Łączna liczba zgonów osiągnęła natomiast liczbę 15 131.

 

W związku z tak dużym natężeniem pandemii na terenie Rosji od dwóch miesięcy kraj ten przeprowadzał testy szczepionki na ludziach. Po tym czasie Władimir Putin oświadczył, że szczepionka została wynaleziona. Przyznał on również, że skorzystała z niej już jego córka. „Jedna z moich córek się zaszczepiła. W tym sensie ona brała udział w eksperymencie. Po przyjęciu szczepionki, miała 38 stopni temperatury. Na następny dzień już 37 i trochę, to wszystko” – powiedział Putin.

 

Prezydent Rosji dodał również, że po drugim szczepieniu temperatura u jego córki ponownie się podniosła, lecz delikatnie i szybko spadła.

 

Szczepionka ta opracowana została przez moskiewski instytut Gamaleya. Rosja chce rozpocząć produkcje na masową skalę, co mogłoby pozwolić jej szczepić swoich obywateli już w październiku. Według ministra zdrowia szczepionkę tę jako pierwsi otrzymywać mieliby pracownicy służby zdrowia. Agencja Bloomberg poinformowała jednak niedawno, ze szczepionka została już rozdysponowana wśród rosyjskich miliarderów, wysokich rangą urzędników państwowych oraz ich rodzin.

 

Źródło: Onet

Foto: Pikist

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze