15.4 C
Warszawa
środa, 15 maja, 2024

„Zapomniany Generał…” W takie dni warto przypomnieć o tym Bohaterze [WIDEO]

Zobacz koniecznie

W dniu dzisiejszym w różnych miastach upamiętniano setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Należy pamiętać, że 15 sierpnia jest dla Polaków szczególnym dniem, ponieważ stanowi zarówno święto religijne, jak i też narodowe, dlatego obchody 100-tnej rocznicy tak ważnej potyczki, która miała szczególne znaczenie zarówno dla naszego Narodu, jak i całego kontynentu, mają wyjątkowy klimat i charakter. Choć w związku z pandemią koronawirusa nie gromadziły się ogromne tłumy w ramach oddania hołdu poległym w walce z oddziałami bolszewickimi, to jednak przedstawiciele zarówno władz państwowych, wojska, jak i społeczeństwa zadbali o to, aby godnie przeżyć ten dzień.

 

W rocznice takie jak te warto jednak też przypominać pewne postacie oraz fakty, które dla przeciętnego „Kowalskiego” mogą nie być do końca dobrze znane. Osobą, o której bez wątpienia warto mówić, przypominając jej zasługi dla Polski, jest generał Tadeusz Jordan Rozwadowski.

 

Na temat jego osoby, sporo powiedziano w jednym z materiałów, przygotowanym niegdyś przez stację TVP Historia. Pomimo upływu lat, warto historię tego bohatera nadal przypominać, dlatego zachęcamy do obejrzenia tegoż dokumentalnego filmu oraz podzielenia się nim z innymi.

 

 

 

 

Źródło: TVP Historia ; YouTube/Witek Kozaczkiewicz

Fot.: YouTube/Witek Kozaczkiewicz (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze