Burza tropikalna zarejestrowana z satelity. Niesamowity widok! [WIDEO]

Zjawiska pogodowe to coś co towarzyszy ludzkości od początku istnienia świata. Bywają one co ciekawe zarówno niebezpieczne i budzące grozę, jak i też niejednokrotnie widowiskowe oraz zachwycające w tym jak się prezentują, nawet kiedy wiążą się w jakimś stopniu z niebezpieczeństwem. Należy przyznać, że bywa tak w przypadku burz i rozładowań atmosferycznych.

 

To jak wyglądają rozbłyskujące się na niebie błyskawice, którym towarzyszą dźwięki grzmotów, to coś co bez wątpienia wywołuje podziw wielu ludzi zainteresowanych efektownością rozładowań atmosferycznych oraz scenerii podczas burzy. Co jednak ciekawe, okazuje się iż nie tylko na tle nieba widoki towarzyszące burzliwej pogodzie mogą zwracać na siebie uwagę. W internecie obejrzeć można bowiem nagranie, na którym burzę tropikalną zarejestrowano z góry, a dokładniej z pewnego satelity.

 

Nagranie zrealizowane przy zastosowaniu techniki time-lapse miało zostać zarejestrowane w godzinach porannych w sobotę (19 września 2020 r.)

 

Materiał został udostępniony na łamach fan page’u „Kataklizmy w Polsce i na świecie”.

 

 

Spektakularny widok z satelity na burzę tropikalną #Beta dzisiejszego poranka czasu lokalnego, 19 września. Liczne wyładowania atmosferyczne w centrum cyklonu. Nagranie zrealizowane w technice time-lapse. Wow!Źródło: @weatherdak (TT).

Opublikowany przez Kataklizmy w Polsce i na świecie Sobota, 19 września 2020

 

 

Źródło: Facebook/@KataklizmyPLWR

Fot.: Pixabay

Komentarze

Komentarze