Koronawirus w Polsce. Liczba zakażeń DRASTYCZNIE…

Polska przez wiele miesięcy zmaga się z epidemią koronawierusa. Każdego dnia zakażeń jest coraz więcej. Nie jesteśmy jednak jedyni, ponieważ wiele krajów w tym Indie, Stany Zjednoczone czy Brazylia także mają ten sam problem. Coraz częściej mówi się także o szczepionce, jednak i na nią trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia znów poinformowało o liczbie zakażeń na 6 września. Nastąpił drastyczny…

Polska już od wielu miesięcy zmaga się z koronawirusem. I pomimo, iż obostrzeń jest coraz mniej Polacy wciąż muszą na siebie uważać tzn. zachowywać odpowiednią odległość i nosić maseczki w miejscach publicznych.

Ministerstwo Zdrowia codziennie podaje raport odnośnie liczby zakażeń COVID-19 w każdy dzień. Jak widać przez całe wakacje koronawirus nie dał nam odpocząć ani na chwilę. W sierpniu Polska zanotowała rekord zakażeń wynoszący ponad 900 osób, które zaraziły się COVID-19.

Szacuje się, że obecnie w Polsce aktywnych zakażeń jest około 16 tysięcy, z kolei 71 tysięcy osób przebywa na kwarantannie.

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 437 nowych przypadkach zarażeń groźnym wirusem. Oznacza to, drastyczny spadek.

Najnowsze zachorowania dotyczą m.in takich województw jak:

– małopolskiego (90),
– mazowieckiego (59),
– pomorskiego (45),
– opolskiego (36),
– śląskiego (35),
– wielkopolskiego (35),
– podkarpackiego (33),
– łódzkiego (20),
– kujawsko-pomorskiego (19),
– świętokrzyskiego (15),
– podlaskiego (14),
– lubelskiego (13).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o 7 zmarłych osobach. W sumie na COVID-19 w Polsce zmarło ponad 2000 osób, z kolei w sumie zaraziło się ponad 70 tysięcy osób.

Przypomnijmy, że nowy Minister Zdrowia – Adam Niedzielski podczas ostatniej konferencji prasowej zapowiedział, że zmianę walki z pandemią podczas jesieni. Chodzi to głównie o to, aby nie pomylić różnego rodzaju infekcje z koronawirusem. Tak, więc do testów na koronawirusa włączone zostaną przychodnie POZ, a także lekarze pierwszego kontaktu.

Jak widać upłynie jeszcze sporo czasu zanim powrócimy do pełnej normalności.

 

Źródło: popularne.pl

Foto: archiwum

Komentarze

Komentarze