20.1 C
Warszawa
środa, 20 września, 2023

[NASZ NEWS] Niemiecki poseł o COVID-19! (FOTO+WIDEO)

Zobacz koniecznie

Od jakiegoś czasu cały świat zmaga się z koronawirusem. Jednak w wielu krajach rządy przesadzają z wszelkimi obostrzeniami. Przykładem mogą być chociażby takie państwa jak Niemcy, czy Serbia, gdzie społeczeństwo po prostu postanowiło wyjść na ulicę i zaprotestować.

Dla wielu koronawirus jest bardzo groźnym wirusem, dla sporej ilości społeczeństwa jest to fikcja, inni twierdzą, że wirus jest, ale tzw. pandemia strachu powinna zostać zatrzymana, jeszcze inni tworzą różnego rodzaju teorie.

Pojawia się też wiele dyskusji na temat maseczek, czy są skuteczne, czy też nie. Jedni krytykują noszenie maseczek, drudzy chwalą.

W wielu krajach obostrzenia są zbyt ostre. Przykładem takich państw mogą być np. Serbia czy Niemcy.

Serbia z najsurowszymi obostrzeniami

Przykładem może być chociażby Serbia, w której odbyły się masowe protesty, ponieważ serbski rząd ukrył przed Serbami prawdziwą liczbę zakażeń.

(…) my w Serbii od miesięcy mieliśmy najsurowsze obostrzenia w Europie, a następnie rząd zniósł wszystkie obostrzenia w celu przeprowadzenia wyborów, mimo że stanowiło to zagrożenie dla zdrowia. Następnie sytuacja zdrowotna pogorszyła się i dowiedzieliśmy się, że oficjalne dane dotyczące liczby pacjentów i zgonów spowodowanych przez koronawirusa zostały zmniejszone, aby poprawić sytuację i  umożliwić przeprowadzenie wyborów

-powiedziała jakiś czas temu serbska polityk – Dragana Trifković w rozmowie z red. Agnieszką Malinowską dla portalu Nasza Polska.

Protesty w Berlinie

Niedawno miały miejsce protesty w Berlinie. Niemcy protestowali głównie przeciwko wszelkim obostrzeniom. Na proteście tym pojawiło się bardzo wiele osób, w tym także politycy niemieckich, prawicowych partii.

W Berlinie pojawił się m.in. niemiecki poseł z ramienia AfD – Gunnar Lindemann.

Tysiące ludzi demonstruje przeciwko tej absurdalnej polityce ws. COVID-19 rządu niemieckiego. Na przykład maski muszą być noszone w pociągu i w samolocie, ale każdy może zdjąć maskę, gdy podawane jest jedzenie i napoje. Ponadto każdy z 16 krajów związkowych działa inaczej

powiedział poseł Gunnar Lindemann w rozmowie z red. Agnieszką Malinowską dla portalu Prosto z Mostu.

Koronawirus jest z pewnością niebezpieczny dla ludzi starych i chorych, ale nie możemy sparaliżować całej gospodarki i całego kraju. Ponadto w 2020 roku nie ma więcej zgonów niż w poprzednich latach

-dodał niemiecki poseł.

Koronawirus jest używany przez rząd jako powód do ograniczania praw obywateli i konstytucji. Nie możemy tego zaakceptować. Cieszę się, że tak wielu ludzi pokojowo demonstruje przeciwko tej dyktaturze

-puentował poseł Alternatywy Dla Niemiec.

Niemiecki poseł Gunnar Lindemann podzielił się z nami także galerią zdjęć oraz filmem z protestu:

Z posłem Gunnarem Lidemanemm rozmawiała: Agnieszka Malinowska

Źródło: ProstozMostu.pl, NaszaPolska.pl, materiały Agnieszki Malinowskiej i Gunnara Lindemana

Foto: zdjęcia zostały podarowane redakcji przez posła Gunnara Lindemana

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze