20 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

Koronawirus w Polsce. ZAMKNĄ szkoły?! Minister…

Zobacz koniecznie

Jak wiadomo cała Polska od wielu miesięcy zmaga się z koronawirusem. Podczas poprzedniego roku szkolnego zajęcia odbywały się zdalnie. Teraz jednak dzieci powróciły do szkoły, jednak jak widać liczba zakażeń w Polsce wciąż rośnie. Czy, więc dzieci ponownie rozpoczną nauczanie zdalne? Minister Edukacji już wypowiedział się na ten temat…

Pomimo, iż w tym roku szkolnym szkoły zostały otwarte i dzieci wróciły do szkoły, sytuacja z koronawirusem w Polsce nie poprawia się. Wciąż pojawia się spora ilość zakażeń.

Wszyscy zastanawiają się, czy jest szansa na ustanowienie zdalnych zajęć we wszystkich szkołach? Szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski w najnowszym wywiadzie wypowiedział się na ten temat. Ocenił m.in dwa tygodnie zajęć szkolnych.

Na razie tylko bardzo niewielki ułamek, poniżej procenta szkół, przeszło bądź na system całkowicie zdalny, a zdecydowana większość tych szkół, to są szkoły, w których jakaś część uczniów uczy się zdalnie bądź część nauczycieli pracuje zdalnie, a pozostała część szkoły pracuje normalnie.

-powiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Na pytanie czy Ministerstwo planuje zamknięcie szkół, odpowiedział że na razie nie ma takich planów.

Stąd nie planujemy w tej chwili zamykania szkół, uważamy że dopóki będzie to możliwe – a wydaje się na razie, że jest to możliwe – żeby szkoły normalnie funkcjonowały.

-zaznaczył.

Stwierdził, że w małych miejscowościach, gdzie nie odnotowano żadnych zachorowań nie ma potrzeby zamykać szkół.

Zwłaszcza w niewielkich szkołach, gdzieś daleko od dużych aglomeracji, gdzie nie widać zachorowań, nie ma żadnej potrzeby zamykania szkół. Podobnie zresztą w dużych miastach, dopóki nie ma tutaj jakieś większego zagrożenia epidemicznego.

-dodał Minister Piontkowski.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Myślicie, że zajęcia powinny odbywać się zdalnie?

 

Źródło: PolsatNews

Foto: zrzut ekranu/YouTube

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze