20.5 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Ministerstwo zapowiedziało WIELKIE zmiany! Już teraz ZAKAZ…

Zobacz koniecznie

Z powodu koronawirusa przez kilka miesięcy rząd wprowadzić sporo obostrzeń. Pomimo wciąż rosnącej liczby zakażeń, sporo tych restrykcji zostało zniesionych. Teraz Ministerstwo po raz kolejny zapowiedziało wielkie zmiany. Chodzi jednak o coś zupełnie innego i nie ma to związku z koronawirusem. 

Jak możemy przeczytać na stronie wirtualnemedia.pl Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało o publikacji nowelizacji ustawy dotyczącej Ustawy o Radiofonii i Telewizji. Ministerstwo chce, aby na ekranach telewizorów zaczęły pojawiać się oznaczenia, które mają za zadanie wskazywać treści, które są nieodpowiednie. Chodzi tutaj przede wszystkim o ochronę dzieci.

W przypadku występowania treści mogących mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich.

-możemy przeczytać w nowelizacji proponowanej przez Ministerstwo.

To jednak nie wszystko.

Rozporządzenie to określając m.in. wzory symboli graficznych (w tym nowych symboli oznaczających szkodliwe treści), powinno brać pod uwagę nowe możliwości techniczne przekazywania informacji odbiorcom. Właściwe wydaje się rozważenie umieszczania stosownych oznaczeń — informacji o treściach […]

-czytamy dalej.

Ponadto chce się zaostrzyć wszelkie reklamy, które reklamują niezdrową żywność. Takowych spotów zakazano. Chodzi o audycję dla osób, które mają do 12 lat.

Przekazy handlowe dotyczące środków spożywczych, w tym napojów zawierających przynajmniej jeden składnik, którego spożycie w nadmiernych ilościach w codziennej diecie jest niewskazane, nie mogą być umieszczane przed audycjami, które ze względu na porę nadawania i treść są skierowane głównie do dzieci w wieku do 12 lat, w trakcie ich trwania oraz po ich zakończeniu.

-napisano także w nowelizacji.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Myślicie, że takie oznaczenia są słuszne, czy powinno zostać tak jak było wcześniej?

 

Źródło: lelum.pl

Foto: archiwum

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze