-3.2 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Mecz Legii Warszawa z Karabchem zagrożony!? Azerowie mogą nie przylecieć do Polski

Zobacz koniecznie

Mecz Legii Warszawa z Karabachem odbyć się ma w czwartek o 20. W związku jednak ze stanem wojennym wprowadzonym w Azerbejdżanie z powodu konfliktu z Armenią do 30 września zawieszone zostały wszystkie cywilne loty na azerskich terenach.

 

Po wygraniu meczu z Dritą Legia Warszawa w ostatniej fazie eliminacji do Ligi Europy zmierzyć ma się z Karabachem. Spotkanie to jednak stanęło pod znakiem zapytania, gdyż pomiędzy Azerbejdżanem a Armenia wybuchła wojna. Działania wojskowe prowadzone są na razie na terenach górskiego Karabachu. Azerowie w swoim państwie wprowadzili jednak już stan wojenny. Dodatkowo jak informują tamtejsze media wszystkie loty cywilne w tym kraju zostały zawieszone do 30 września.

 

 

Jeśli to prawda to przed Karabachem jawi się spory problem. Do Warszawy z Baku miał on wylatywać we wtorek 29 września. Brano też pod uwagę wylot w środę, lecz nie zakładano zamknięcia lotnisk do 30 września. Karabach może próbować dążyć do specjalnego potraktowania przez władzę i zezwolenia na wylot druzyny mimo zakazu lotów cywilnych. W Azerbejdżanie podobnie jak w wielu wschodnich państwach sport traktowany jest propagandowo. Szczególnie przypadek samego Karabachu może być traktowany wyjątkowo, gdyż to właśnie górski Karabach jest rejonem spornym między Azerbejdżanem a Armenią.

 

Bez wątpienia przybycie rywali Legii do Warszawy jest uzależnione od rozwoju konfliktu zbrojnego w Azerbejdżanie. Najbliższe godziny pokażą, czy Karabach dotrze do Polski.

 

Mecz pomiędzy nim a Legią Warszawa ma być transmitowany od 20 na antenie TVP Sport.

 

Foto: You Tube/ TVP Sport (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze