22.9 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Okrutny czyn! Skradziono krew polskiego Świętego. Trwają działania służb

Zobacz koniecznie

Niestety w ostatnich miesiącach i latach niejednokrotnie mieliśmy do czynienia z aktami profanowania ważnych dla wyznawców chrześcijaństwa miejsc, znieważania symboli religijnych, naśmiewania się z osób wierzących oraz krwawych ataków wymierzonych w przedstawicieli chrześcijańskich społeczności. Co dodatkowo smutne sytuacje tego typu zdarzają się w różnych częściach globu, w tym również jak wiadomo na naszym kontynencie. Wielu katolików może być wstrząśniętych doniesieniami, które docierają do nas z Włoch w tym tygodniu. Skradziona została tam bowiem wyjątkowa dla nas relikwia.

 

Mowa tu o tym co wydarzyło się w jednej ze świątyń w centralnej części Włoch, a ściślej mówiąc- w Spoleto. W stojącej tam katedrze sprawca lub sprawcy dokonali okrutnego czynu, który bez wątpienia oburzający jest dla wielu katolików na świecie, jednak nas Polaków dotyka w sposób szczególny. Skradziona została stamtąd bowiem relikwia, którą była ampułka zawierająca krew wielkiego Polaka, jakim był święty Papież Jan Paweł II. O zdarzeniu tym poinformował w czwartek znany włoski dziennik „Il Messaggero”.

 

Zaginięcie ampułki zawierającej kroplę krwi świętego dostrzec miał zakrystian, który zamykał drzwi w katedrze w środę. Relikwia ta znajdowała się do tej pory w zamkniętej kaplicy krzyża, do której wierni mogą podejść, jednak wejście do jej wnętrza jest zablokowane przez furtkę. Ta ampułka z krwią św. Jana Pawła II została podarowana w 2016 roku przez polskiego kardynała Stanisława Dziwisza. Na dzień 22 października zaplanowane zostało jej przeniesienie do nowego kościoła w Spoleto, który ma być pod wezwaniem świętego Papieża Polaka. Jest to dzień wspomnienia tej właśnie wyjątkowej postaci i wtedy też odbyć ma się konsekracja nowej świątyni.

 

O kradzieży zostali zawiadomieni karabinierzy i w sprawie prowadzone jest dochodzenie. Lokalny arcybiskup wyraził zaniepokojenie oraz smutek z powodu tak świętokradczego gestu i zaapelował o zwrócenie relikwii, która jest tak drogocenna dla wiernych.

 

 

Źródło: Il Messaggero ; Interia.pl

Fot.: YouTube/Vados9110 (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze