PILNE! Wprowadzono stan WYJĄTKOWY!

Tak źle jeszcze nie było. Tym razem podjęto decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego. Ma zostać wprowadzony od 1 października i trwać przez 45 dni. Wszystko przez od miesięcy rozprzestrzeniający się koronawirus. 

Rząd Słowacji z powodu bardzo trudnej sytuacji jeśli chodzi o koronawirus podjął dziś decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego od 1 października. Trwać ma przez 45 dni. O tym wszystkim poinformował także premier Słowacji na swoim koncie na Facebooku.

Zobaczymy, jak przebiegną wyjazdy w Zaduszki, a potem zdecydujemy, co dalej. Czy będziemy kontynuować (stan wyjątkowy), czy też będziemy mogli wrócić do normalności

-napisał na swoim koncie na Facebooku premier Słowacji – Igor Matovicz.

Mamy to razem we własnych rękach

-dodał.

Marek Krajczi – Minister ze Słowacji powiedział ostatnio, że stan wyjątkowy pomógł by Słowacji zakupić niezbędne wyposażenie ochronne.

Poza stanem wyjątkowym na Słowacji zaostrzono także wszelkie restrykcje. Od teraz Słowacy będą musieli nosić maseczki nie tylko w budynkach, ale także poza nimi.

Ograniczone zostaną również imprezy masowe, na których może być maksymalnie 50 osób.

(…) jak będzie na meczu hokejowym 50 hokeistów, razem z obsługą techniczną, to mecz będzie bez widzów. Jeżeli w teatrze będzie 20 aktorów i członków obsługi, to będzie mogło być maksymalnie 30 widzów. Jak będzie 5 aktorów, to widzów może być 45. Jak na mszy będzie 5 księży, 15 ministrantów, to maksymalnie może być 30 wiernych…wszystko to dotyczy sportu, kultury, mszy … Jedna miara dotyczy wszystkich, bo tak jest sprawiedliwie

-poinformował także premier Słowacji.

Co sądzicie na ten temat? Myślicie, że taki stan wyjątkowy jest potrzebny?

 

Źródło: nczas.com

 

Komentarze

Komentarze