12.9 C
Warszawa
poniedziałek, 17 maja, 2021

WHO przekazało DRAMATYCZNE informacje! KORONAWIRUS…

Przeczytaj koniecznie

Od jakiegoś czasu społeczeństwo na całym świecie zmaga się z epidemią COVID-19. Mimo wszelkich starań liczba zakażeń ciągle wzrasta. Spory problem z koronawirusem miały Włochy czy Hiszpania. Później liczba zakażeń gwałtowanie rosła w Stanach Zjednoczonych. Z kolei Nowa Zelandia jeszcze niedawno chwaliła się, że pokonała pandemię. Teraz jednak okazało się, że Nowozelandczycy wciąż muszą na siebie uważać. Ostatnio jednak WHO przekazało dramatyczne wieści. Chodzi o koronawirusa. 

Koronawirus rozprzestrzenił się już praktycznie  na całym świecie. Również liczba zakażeń nie chce spadać. Pomimo obostrzeń wciąż w niektórych krajach liczba zakażeń gwałtownie rośnie. Teraz jednak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała cały świat o tragicznych informacjach. Chodzi o COVID-19.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała właśnie o nowym, dobowym przyroście zakażeń. W ciągu 24 godzin na koronawirusa na świecie zaraziło się 307 930 ludzi. Wcześniej dobowy rekord padł 6 września i wtedy w ciągu 24 godzin na COVID-19 zachorowało  306 857 osób.

Jeśli chodzi o koronawirus na świecie to aktualnie najwięcej zakażeń odnotowują Indie – ponad 90 tysięcy zakażeń w ciągu doby, na drugim miejscu znajdują się Stany Zjednoczone – ponad 45 tysięcy zakażeń. Na trzecim miejscu pojawiła się Brazylia – ponad 43 tysięcy zakażeń.

Jak w Polsce?

W Polsce na 14 września 2020 roku odnotowano z kolei 377 nowych zakażeń. To gwałtowny spadek w porównaniu z innymi dniami.

Zarażone osoby pochodzą m.in z takich województw jak:

– mazowieckie (61),
– małopolskie (52),
– pomorskie (46),
– śląskie (45),
– podkarpackie  (41),
– opolskie  (26),
– łódzkie (24),
– kujawsko-pomorskie (24),
– wielkopolskie (23),
– dolnośląskie (9).

Na COVID-19 w Polsce 14 września zmarło 15 osób. W sumie w Polsce na koronawirusa zachorowało ponad 74 tysiące osób, z kolei zmarło ponad 2000 osób.

Na całym świecie od początku epidemii COVID-19 zaraziło się ponad 28 milionów osób.

 

Źródło: o2.pl, popularne.pl

Foto: Pixabay.com

Czytaj więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Najnowsze