18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Celebrytka broni aborcji tłumacząc to… sytuacją swojego męża zarażonego koronawirusem [FOTO]

Zobacz koniecznie

Nie cichą dyskusje po decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącej uznania za niezgodną z zapisami polskiej Konstytucji tzw. przesłanki eugenicznej zezwalającej na pozbawienie w ramach aborcji życia dziecka ze względu na jego chorobę lub wadę genetyczną. Głos w tym temacie zabierają również niektóre gwiazdy i celebrytki. Wśród nich znalazła się także taka, która postanowiła temat zakazu uśmiercania dzieci  z powodu choroby, bądź wady genetycznej powiązać z zachorowaniem jej męża na COVID-19.

 

Mam chorego męża w szpitalu, chorą mamę, której nie mogę odwiedzić, przestraszone starsze dzieci w domu i 4 miesięczne niemowlę, które potrzebuje spokojnej mamy. Wszyscy razem od niedzieli jesteśmy na kwarantannie. Szczerze mówiąc nie wiem, do kiedy, bo Sanepid do tej pory nie odezwał się do nas i po prostu nie mam siły oraz cierpliwości na konwenanse. To, co wydarzyło się wczoraj, jest naturalną konsekwencją tego, co działo się już wcześniej. Cofnięcie refundacji In vitro był jednym z przygotowawczych kroków. Kiedy PIS przeprowadzał zamach na Trybunał Konstytucyjny, wielu z Was myślało: „to mnie nie dotyczy”. Wczoraj zobaczyliśmy, że dotyczy. Kraj, w którym 98% aborcji wykonuje się ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu, zabronił nawet tego, skazując kobiety na niewyobrażalne cierpienie. Ponad 70% Polaków jest za aborcją w tym przypadku. Słusznie rozumując, że skazywanie kobiety na donoszenie i rodzenie nieodwracalnie chorych dzieci, które po porodzie czeka tylko pełna męczarni egzystencja i bardzo bolesna śmierć, jest nieludzkie. Tak jak wczorajsza decyzja TK.
PIS JESTEŚCIE ODPOWIEDZIALNI ZA #piekłokobiet
Kiedyś Was rozliczymy 

– Napisała na swoim facebookowym profilu Małgorzata Rozenek-Majdan.

To jednak nie wszystko, bowiem opublikowała ona również grafikę opatrzoną napisem, który obraża prezydenta RP wybranego większością głosów obywateli biorących udział w tegorocznych wyborach. Warto wspomnieć przy tej okazji, że zarówno Małgorzata Rozenek, jak i jej mąż Radosław Majdan czynnie angażowali się w udzielanie wsparcia Rafałowi Trzaskowskiemu, który ubiegał się o fotel Prezydenta RP.

 

Należy mieć na uwadze, że w wielu polskich rodzinach wychowują się szczęśliwie dzieci, których przypadłości i choroby kwalifikowane były do tej pory jako wskazania uzasadniające dokonanie aborcji. Dla wielu więc kuriozalnie brzmieć może to jak kontrowersyjna celebrytka odnosząc się do kwestii tzw. aborcji eugenicznej nawiązuje do tematu choroby jej męża.

 

ZOBACZ post Małgorzaty Rozenek-Majdan

 

 

Źródło: Facebook/@MalgorzataRozenek

Fot.: Pxabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze