-2.2 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

PILNE! Prezydent Polski zakażony koronawirusem. Podjęto ważne decyzje

Zobacz koniecznie

Od dnia dzisiejszego na terytorium całej Polski obowiązuje tzw. strefa czerwona i nowe obostrzenia, o których pisaliśmy w dniu wczorajszym. Niestety wbrew powtarzanym nadal w internecie tezom o tym, że koronawirus nie jest dla nikogo groźny lub że nawet nie istnieje, COVID-19 wciąż jednak zbiera swoje żniwo i daje o sobie znać w ramach drugiej fali epidemii dobitnie także w naszym kraju. Jak poinformowano dzisiaj, wśród osób zakażonych słynnym już wirusem SARS-CoV-2 znalazł się również Prezydent Polski Andrzej Duda.

 

CZYTAJ TEŻ: Niepokojące dane dotyczące koronawirusa! W ten weekend nowe obostrzenia

 

Informacje na temat zarażenia się Andrzeja Dudy potwierdził za pośrednictwem Twittera rzecznik polskiego Prezydenta. Pozytywny miał się okazać wynik testu na obecność koronawirusa, przeprowadzonego zgodnie z zaleceniami w piątej.

 

Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent@AndrzejDuda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi.

— Napisał Błażej Spychalski w opublikowanym wpisie.

 

Sytuacja wymaga dość sprawnie przeprowadzonych działań, ponieważ jak wiadomo, Prezydent spotyka się często z różnymi osobami i tak też było w ostatnich dniach. Jak podaje radio RMF FM, on sam zaraził się wirusem najprawdopodobniej od jednego z funkcjonariuszy SOP.

 

To jest kwestia dla nas nowa. Dzisiaj będzie prowadzone całe postępowanie epidemiologiczne i wszystkie tego dotyczące komunikaty będziemy podawać sukcesywnie, tworzona będzie zapewne lista kontaktów prezydenta.

— Powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, zapewniając przy tym, że otoczenie prezydenta postępuje w zaistniałej sytuacji zgodnie z procedurami.

 

 

 

Źródło: Rmf24.pl ; Tvp.info

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze