29.1 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Nie żyje znany aktor i reżyser. Fani pogrążeni w smutku… [FOTO]

Zobacz koniecznie

Niestety, to kolejny raz w ostatnich tygodniach, kiedy media informują o śmierci znanej osoby. Tym razem w smutku i żałobie pogrążyć mogło się wielu fanów kina, bowiem odszedł do wieczności popularny aktor, a zarazem reżyser oraz producent filmowy. Mowa tu o szkockiej gwieździe światowego kina, jaką bez wątpienia był Sean Connery.

 

Pochodzący z Edynburga aktor był również zdobywcą Oscara. Laureatem tej prestiżowej nagrody został on w 1988 roku za najlepszą rolę drugoplanową w filmie „Nietykalni”.

 

Szczególną popularność zapewniła mu jednak rola legendarnego agenta Jamesa Bonda. Po raz pierwszy na ekranach zagościł jednak już w 1954 roku przy okazji premiery filmu „Lilacs in the Spring”.

 

Sean Connery wystąpił też w takich produkcjach jak „Najdłuższy dzień”, „Imię Róży”, „Twierdza” czy też „Polowanie na Czerwony Październik”. Należy jednak mieć na uwadze, że łącznie ten pochodzący ze Szkocji gwiazdor zagrał aż w około 150 filmach.

 

 

Warto pamiętać, że zdobyty w 1988 roku Oscar nie był jedyną nagrodą zdobytą przez aktora. Jak podaje portal TVP.info, przez dziesiątki lat swojej kariery zebrał on wiele różnych wyróżnień i nagród. Zaliczyć do nich można m.in. trzy Złote Globy, dwie nagrody Bafta, a także otrzymanie tytułu szlacheckiego z rąk brytyjskiej królowej w 2000 roku.

 

Sean Connery zmarł w wieku 90 lat.

 

 

 

Źródło: TVP.info

Fot.: Wikimedia Commons ; Twitter/@BritishGQ ; Twitter/@St_Sara_

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze