6.1 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Papież Franciszek skomentował sytuację w Polsce! Padły mocne słowa…

Zobacz koniecznie

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego dotycząca uznania tzw. przesłanki eugenicznej przy dokonywaniu aborcji za niezgodną z Konstytucją wywołała sporo emocji w społeczeństwie. Na ulicach polskich miast i pod kościołami dochodzi przy tej okazji do bulwersujących scen polegających na blokowaniu ludziom dróg, fizycznym atakowaniu osób wierzących, a także aktów wandalizmu wymierzonych w budynki kościołów i pomniki. Niektórzy z protestujących zarzucają polskim biskupom rzekome konszachty z Prawem i Sprawiedliwością przy okazji podejmowania decyzji przez TK. Należy jednak pamiętać o tym, że na temat ochrony życia dzieci nienarodzonych Kościół naucza od lat i potwierdza to również wypowiedź Papieża Franciszka, który postanowił odnieść się do wydarzeń w naszym kraju.

 

Do zamieszania wokół tematu aborcji eugenicznej, jakie zaistniało w Polsce, Papież nawiązał podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie. Przemawiając w Auli Pawła VI Franciszek zwrócił uwagę na fakt, że św. Jan Paweł II, którego Kościół w sposób szczególny wspomina w dniu 22 października był człowiekiem, który wzywał do otaczania miłością ludzi bezbronnych, a przy tym obrony życia dzieci nienarodzonych.

 

Papież Franciszek zwracając się do Polaków zapewnił, że modli się to Boga za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny oraz Św. Jana Pawła II o wzbudzenie w ludzkich sercach szacunku dla życia najmniejszych braci. Przypomniał przy tym, że nawet życie kruche i bezbronne zasługuje na szacunek oraz troskę, nawet jeśli przyjęcie takiego życia wymaga heroicznej miłości. Papież zapewnił zarazem, że mogli się także za tych, którzy tak właśnie heroicznie przyjmują to bezbronne kruche życie.

 

 

Źródło: VaticanNews.com ; Onet.pl

Fot.: Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze