18.1 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

PILNE! Krwawy zamach w okolicach kościoła! Jest nagranie… [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Niestety po raz kolejny doszło do ataku wymierzonego w chrześcijan. Tym razem celem terrorystów znów stali się katolicy i w tym przypadku doszło do tego na naszym kontynencie. W Nicei, gdzie już niegdyś doszło do głośnego zamachu terrorystycznego, uzbrojony w nóż napastnik dokonał makabrycznej zbrodni.

 

Niektóre docierające z Francji doniesienia bywają sprzeczne. Powtarza się jednak informacja o trzech zabitych, a także osobach rannych. Bardzo makabrycznie brzmi też relacja dotycząca tego, że jednej z kobiet sprawca ściął głowę. Miejscowe media niedługo po ataku poinformowały, że do tego zajścia doszło w okolicach jednego z kościołów w Nicei.

 

Agencja AFP powołując się na swoje źródła w policji twierdzi natomiast, że mężczyzna i kobieta mieli zostać zabici na terenie nicejskiej bazyliki Notre Dame, natomiast trzecia ofiara miała z ciężkimi obrażeniami skryć się w jednym z pobliskich barów i tam niestety umrzeć.

 

Christian Estrosi, czyli burmistrz Nicei poinformował, że znów był to atak o podłożu islamistycznym, bowiem nożownik krzycał „Allahu Akbar”, czyli islamską formułę oznaczającą „Bóg jest wielki”. Według informacji przekazanych przez burmistrza sprawca jest w rękach służb, jednak odniósł obrażenia i został przetransportowany do szpitala. Christian Estrosi zaapelował do prezydenta Emmanueal Macrona o „rozprawienie się z islamofaszyzmem”.

 

Szef francuskiego MSW Gerald Darmanin przekazał natomiast, że uruchomił komórkę kryzysową w związku z wydarzeniami w Nicei, a w mieście tym trwa operacja policji. Warto wspomnieć, że do ataku doszło w stanie podwyższonego zagrożenia terrorystycznego, o którym informował w tym tygodniu szef francuskiej policji.

 

W sieci pojawiają się nagrania z miejsca, w którym doszło do ataku. Udostępniono również materiał filmowy, na którym zarejestrowane miało zostać zatrzymanie nożownika.

 

https://www.youtube.com/watch?v=pYRXixyUk0k&feature=emb_title

 

 

 

Źródło: Rmf24.pl ; AFP ; Twitter ; YouTube/Tendance Actuelle

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze