32.2 C
Warszawa
piątek, 19 sierpnia, 2022

PILNE! Nowe OBOSTRZENIA! Obowiązują już DZIŚ!

Zobacz koniecznie

Jak wiadomo od wielu miesięcy cała Polska zmaga się z koronawirusem. Od kilku dni Ministerstwo Zdrowia informuje na temat nowych zakażeń i padają coraz to większe rekordy. Codziennie zarażonych przybywa i dziennie jest już ich ponad 2000. Nic nie wskazuje na to, że liczba zakażeń zacznie maleć. Z tego też powodu pojawiły się nowe obostrzenia. Obowiązują od teraz. 

Od wielu miesięcy cały świat zmaga się z koronawirusem. Najpierw Chiny, później europejskie kraje, teraz już cały świat w tym Polska. Pojawiły się, więc nowe obostrzenia, które każdy z nas będzie musiał przestrzegać.

Jak się okazuje dotyczą one głównie dwóch krajów: Wielkiej Brytanii i Grecji, które wprowadziły całkiem nowe zasady przemieszczania się.

Jeśli Polak chce przyjechać do Wielkiej Brytanii wtedy musi udać się 14-dniową kwarantannę, trzeba także podać adres gdzie będziemy odbywać kwarantannę, jeżeli okaże się, że nie mamy gdzie mieszkać, wtedy za miejsce będziemy musieli sobie zapłacić. Jeżeli ktoś odmówi udania się na kwarantannę będzie musiał zapłacić karę w wysokości 40 tysięcy funtów. Po przekroczeniu granicy trzeba wypełnić także pewien formularz.

Kolejnym krajem, który wprowadził nowe zasady jest tak jak wcześniej wspomnieliśmy Grecja. Przed wjazdem do Grecji obowiązkowe jest zrobienie sobie testu na COVID-19. Jeśli takowego testu nie zrobimy nie uda nam się wjechać do kraju. Musimy także uzyskać negatywny wynik.

Wjazd do Grecji jest kosztowny, ponieważ test musi być zrobiony w ciągu 72 godzin przed wjazdem do tego kraju. Okazuje się, że już wcześniej chciano przekonać Greków do zmiany tego obostrzenia jednakże nic to nie dało.

Co sądzicie na temat takich obostrzeń? Myślicie, że są one potrzebne?

 

Źródło: lelum.pl

 

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze