15.8 C
Warszawa
wtorek, 18 maja, 2021

PILNE! Znany adwokat Roman G. oraz popularny miliarder zatrzymani! Są pierwsze komentarze i informacje

Przeczytaj koniecznie

Jak informują media zatrzymany został znany adwokat, a zarazem były minister edukacji mecenas Roman G., który choć kiedyś znany był z prezentowania prawicowych poglądów i deklarowania narodowo-katolickich wartości, to jednak w ostatnich latach kojarzony był z działalnością opozycji oraz środowisk takich jak np. Komitet Obrony Demokracji. Pełnił on również funkcję obrońcy niektórych polityków poprzedniego rządu przy okazji różnorakich afer. Teraz jednak to on sam może mieć poważne kłopoty z prawem. Zatrzymany został również jeden z najbogatszych Polaków, inżynier i przedsiębiorca Ryszard K.

 

Informacje o tym, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało mecenasa Romana G. potwierdziła za pośrednictwem Twittera również jego córka Maria. Funkcjonariusze dokonują przeszukania w miejscach związanych z adwokatem Romanem G. oraz przedsiębiorcą Ryszardem K.

 

Zatrzymania potwierdził również rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn. Zakomunikował to również na swoim twitterowym profilu.

 

CBA zatrzymało biznesmena Ryszarda K., mec. Romana G. oraz inne osoby podejrzane w śledztwie dotyczącym działalności na szkodę spółki giełdowej.

– Poinformował w treści opublikowanego wpisu Stanisław Żaryn.

 

W temacie działań podjętych przez CBA wypowiedzieć miał się nieoficjalnie w rozmowie z Wirtualną Polską jeden ze współpracowników Romana G. Jak przekazał portal, w opinii tego człowieka, zatrzymanie mecenasa należy wiązać z zaplanowanym na jutro posiedzeniem aresztowym dotyczącym Leszka Czarneckiego oraz tego co mecenas chciał w trakcie tegoż posiedzenia ujawnić.

 

Na oficjalne i szczegółowe informacje w tej sprawie należy jednak poczekać. Do sprawy jednak już zdążyły odnieść się niektóre osoby, a wśród nich bliscy Romana G., a także m.in. były polityk Platformy Obywatelskiej, wysoko postawiony w jej strukturach, a obecnie senator niezależny Stanisław Gawłowski, o którym swego czasu też mówiło się sporo w kontekście spraw, w których pojawia się w roli podejrzanego.

 

Jeśli PiS bierze się już za zatrzymywanie obrońców i adwokatów polityków opozycji, to mamy definitywny koniec z państwem prawa.

— Ocenił Stanisław Gawłowski.

 

 

Źródło: Wirtualna Polska ; Polsat News ; TVP Info

Czytaj więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Najnowsze