20.5 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Ratowali życie dziecka. Działania utrudnił im protest rolników [WIDEO]

Zobacz koniecznie

W środę odbyły się protesty rolników organizowane w różnych częściach Polski. Uczestnicy protestu blokowali drogi, spowalniali ruch, a także wylewali gnojowicę i przywozili taczki z gnojem do biur poselskich Prawa i Sprawiedliwości. Ma być to wyraz ich sprzeciwu wobec tzw. „piątki dla zwierząt”. W negatywny sposób mogli odczuć ten protest jednak inni ludzie wypełniający swoje obowiązki i nie będący związani bezpośrednio z polityką czy rządem.

 

Sporo gorzkich i poruszających słów pojawiło się w poście opublikowanym przez ratowników medycznych na facebookowej stronie wieDZA112. Opublikowano tam również nagranie, na którym zarejestrowano sytuację związaną z protestem rolników, której okoliczności są naprawdę dramatyczne.

 

Nagrana przez ratowników sytuacja została zarejestrowana, kiedy wieźli oni matkę z dzieckiem, którego zagrożone było zdrowie i życie. Niestety szybkie dotarcie do szpitala utrudnili im protestujący rolnicy spowalniający ruch. Wydarzyło się to na drodze krajowej nr 8. Sznur pojazdów miał poruszać się z prędkością około 20 km/h.

 

Mamy już dziecko z mamą na pokładzie. Odpalamy sygnały świetlne i dźwiękowe, stając się tym samym pojazdem uprzywilejowanym. Niedaleko, tuż za miastem napotykamy dziwny korek na DK8. O co chodzi? Sznur samochodów, toczący się 20 km/h.

– Relacjonują ratownicy w udostępnionym poście.

 

Przez taki stan rzeczy, ratownicy wiozący cierpiące dziecko mieli co najmniej 20 minut opóźnienia. Na szczęście małego pacjenta udało się uratować. Jednakże jak podają dalej ratownicy, kiedy wracając otrzymali kolejne zgłoszenie w trybie pilnym, wówczas ponownie natrafili na korek spowodowany protestem rolników. Na szczęście tym razem był on krótszy.

 

 

Ja nie bronię im protestować, ale następnym razem można zaplanować to w innym miejscu, a nie blokować tak ważną drogę jak krajowa ósemka. W korku utknęli zwykli ludzie, a to nie jest ich wina.
– Cytuje słowa jednego z ratowników portal Rmf24.pl.

 

https://www.facebook.com/wieDZA112/videos/362121538169977

 

 

Źródło: Facebook/wieDZA112 ; PolsatNews.pl ; Rmf24.pl

Fot.: Wikimedia Commons ; Twitter/@AgropolskaPL

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze