13 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

Ta śmierć wstrząsnęła lokalną społecznością! Zmarł z powodu COVID-19 w młodym wieku…

Zobacz koniecznie

W ostatnich dniach pojawiło się w przestrzeni medialnej sporo informacji, które wywołać mogły duży niepokój wśród wielu Polek i Polaków. Jako zatrważające można bowiem określać dane dotyczące liczby osób zakażonych koronawirusem. Dodatkowo martwić mogą też wieści na temat znanych osób, które zostały zarażone, a także relacje dotyczące śmierci z powodu COVID-19 w przypadku osób, u których nic innego dotychczas nie wskazywało na aż tak szybką śmierć. Jedną z historii, która wywołała poruszenie jest sytuacja związana ze zmarłym 31-latkiem, który hospitalizowany był w jednym ze śląskich szpitali.

 

Mowa tu o poecie i nauczycielu, który pracował w Szkole Podstawowej nr 5 w Zawierciu. Jego śmierć wywołała u niektórych spore zdziwienie, a opisy i relacje dotyczące jego historii potrafią dać do myślenia. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że w odpowiedzi na pojawiające się w tej sprawie plotki i przekłamania, głos postanowiły zabrać władze szkoły, w której mężczyzna pracował.

 

CZYTAJ TEŻ: Dwie śmierci, które poruszyły mieszkańców jednej okolicy. Zmarli po zakażeniu koronawirusem…

 

Zakażony SARS-CoV-2 Kamil Pietrzyk przechodził pomimo młodego wieku bardzo dramatycznie chorobę COVID-19. Po przetransportowaniu do tyskiego szpitala musiał on znaleźć się w ramach leczenia pod respiratorem. Niestety, pomimo starań lekarzy 31-letni nauczyciel, a zarazem poeta zmarł.

 

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego kolegi, nauczyciela SP5 Kamila Pietrzyka. Składamy wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere słowa wsparcia i otuchy dla Rodziny, bliskich i przyjaciół Kamila.

— Przekazano w komunikacie zamieszczonym na facebookowej stronie szkoły w Zawierciu po śmierci nauczyciela.

 

Według informacji przekazanych na łamach „Dziennika Zachodniego”, Kamil Pietrzyk zadebiutować miał ze swoja poezją w 2015 roku wydając „Labirynt Kretyński”. Przed kilkoma miesiącami została natomiast wydana książka pt. „Formuła Eden”, która również zawierała wiersze jego autorstwa. Nauczyciel współpracował przez lata z ikoną sztuki w Zawierciu, czyli Bogdanem Dworakiem.

 

W sieci szybko pojawiły się pogłoski oraz komentarze sugerujące, że COVID-19 nie przyczynił się do śmierci 31-letniego nauczyciela, który rzekomo miał przebywać na zwolnieniu z powodu innej dolegliwości, która to zdaniem niektórych była prawdziwą przyczyną zgonu. Tego typu wypowiedzi można było znaleźć wśród wpisów aktywnych w sieci tzw. „anty-maseczkowców”. Władze szkoły, w której pracował Kamil Pietrzyk postanowiły jednak zdementować plotki o przebywaniu nauczyciela na zwolnieniu przed zachorowaniem na COVID-19.

 

W rozmowie z „Super Expressem” dyrektor placówki poinformował, że zmarły nauczyciel polskiego pracował do końca w szkole. Dyrektor stwierdził też, że nie posiadał wiedzy na temat rzekomych innych problemów zdrowotnych Kamila Pietrzyka.

 

Nie słyszałem o tym, żeby chorował na cokolwiek, na nic się nie uskarżał. A w szkole pracował do samego końca, nie był na żadnym zwolnieniu lekarskim.

— Powiedział w rozmowie z „Super Expressem”.

 

 

Źródło: Interia.pl ; Dziennik Zachodni ; Super Express

Fot.: Flickr

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze