4.2 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Znany zakonnik trafił do szpitala. Opublikowano wymowny wpis…

Zobacz koniecznie

W czasie kiedy w Warszawie oraz innych polskich miastach trwają protesty pro-aborcyjne, zamieszki, a także ataki na kościoły i osoby wierzące, a równocześnie Polska, podobnie jak i cały świat, zmaga się z drugą falą epidemii koronawirusa, w mediach pojawiają się przykre dla niejednego z nas informacje. Z pewnością w wielu polskich domach zagościć mógł też smutek, kiedy dowiedzieli się o tym, że pewien znany i sympatyczny polski zakonnik trafił do szpitala.

 

W ostatnich tygodniach przy okazji niepokojących codziennych informacji o liczbie kolejnych stwierdzonych zakażeniach słynnym już wirusem SARS-CoV-2 oraz liczbie zgonów, czymś przykrym z pewnością dla dużej części nas są też wiadomości mówiące o chorobach czy śmierci w gronie rodziny lub znajomych, a także wśród popularnych osobistości. Tym razem zmartwić niejednego czytelnika mogą doniesienia mówiące o tym, że do Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie trafił znany i przez wielu uwielbiany zakonnik o. Leon Knabit.

 

Niestety również w przypadku ojca Knabita z zakonu w Tyńcu stwierdzono obecność koronawirusa. Trafił on do krakowskiego szpitala, gdzie przebywa pod opieką lekarzy. Na jego facebookowym profilu pojawił się tymczasem wpis o wymownej treści nawiązującej również do tego w jakich czasach obecnie przyszło nam funkcjonować w społeczeństwie.

 

Mam pozytywny wynik badania na obecność SARS-CoV-2. Obecnie przebywam na oddziale zakaźnym w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Proszę o modlitwę i pamiętam w modlitwie o Was wszystkich w tym trudnym czasie…

– Czytamy w treści wpisu opublikowanego na facebookowej stronie o. Leona Knabita.

 

Za pośrednictwem Facebooka o zaistniałej sytuacji poinformowało również Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Jak przekazano w opublikowanym poście, wspólnota zakonników trafiła na kwarantannę, która obejmuje teren klauzury klasztornej. Okres tej izolacji potrwa włącznie do dnia 8 listopada.

 

Na szczęście, według wieści jakimi podzielili się przedstawiciele zakonu, stan o. Knabita jest stabilny i nie budzi niepokoju.

 

Były przeor tamtejszego opactwa Benedyktynów o. Leon Knabit znany jest m.in. ze swoich książek czytanych przez wielu chrześcijan, a także programów telewizyjnych.

 

 

 

Źródło: Facebook/@leonknabit ; Facebook/@opactwo

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze