16.9 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

Atak na furgonetkę pro-liferów. Interweniowała policja [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Obrońcy życia w Polsce, podobnie jak w innych częściach świata, aktywnie działają starając się pokazać prawdę na temat tego czym rzeczywiście jest aborcja, na czym ona polega, jak również o tym co mówią nauki biologiczne o początku życia dziecka w momencie poczęcia. Niestety ich akcje, jak i oni sami mierzyć muszą się niejednokrotnie nie tylko z agresją słowną, ale również fizycznymi atakami.

 

ZOBACZ TEŻ: Co Polacy myślą na temat aborcji i działań Pro-liferów? [REPORTAŻ]

 

Często do prowadzenia swoich kampanii fundacja Pro – Prawo do Życia wykorzystuje furgonetki, na których umieszczone są uświadamiające fotografie oraz hasła. Pojazdy te poruszają się po ulicach polskich miast i stają się celem ataków autorstwa lewicowych aktywistów. Tak też było, kiedy z nożem w ręku ataku dopuścił się lewicowy działacz znany jako „Margot”. Nie był to jednak odosobniony przypadek agresji wymierzonej w wolontariuszy prowadzących kampanię „Stop pedofilii” lub realizujących akcje przeciwko aborcji.

 

Tak też było w tym przypadku. Tym razem grupa zwolenników dostępu do aborcji usiadła na jezdni w rejonie Placu Konstytucji w Warszawie starając się zablokować bezpieczny i spokojny przejazd furgonetki pro-liferów. W reakcji na to zachowanie interweniowała policja, a sytuacja została zarejestrowana na poniższym filmie, którym podzielił się za pośrednictwem Twittera Dawid Styś.

 

 

Źródło: PolsatNews.pl ; Twitter/@DawidStys

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze