32.3 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Dramatyczne sceny w Wielkopolsce… Tragiczna śmierć zakażonego koronawirusem

Zobacz koniecznie

W Polsce, podobnie jak i w innych częściach Europy, a nawet całego świata trwa walka z drugą falą pandemii koronawirusa. Niestety w okresie tym nie brakuje poruszających czy nawet dramatycznych historii. Można bez wątpienia zaliczyć do nich również tragiczną sytuację, do której doszło w stolicy Wielkopolski.

 

ZOBACZ TEŻ: Problemy domów pogrzebowych i producentów worków na zwłoki. COVID-19 powoduje dramatyczne sytuacje.

 

O tym smutnym wydarzeniu poinformował m.in. portal Rmf24.pl. Doszło w pobliży ul Szwajcarskiej w Poznaniu, gdzie znajduje się szpital, wokół którego już wcześniej pojawiły się kontrowersje i co za tym idzie zainteresowanie mediów. Placówka objęta została również kontrolą ze strony władz samorządowych.

 

Mowa tu o szpitalu miejskim im. Józefa Strusia. To właśnie tam w piątek około godz. 17:30 doszło do sytuacji, w wyniku której życie stracił jeden z pacjentów. Był to 60-letni mężczyzna, który chorował objawowo na COVID-19 czyli chorobę wywołaną koronawirusem SARS-CoV-2, o którym w ostatnim czasie sporo się mówi z powodu trwającej pandemii.

 

Człowiek ten wypadł ze znajdującego się na poziomie 6. piętra okna budynku poznańskiego szpitala. Niestety jego życia nie udało się uratować i zginął on w tych tragicznych okolicznościach. Sprawę wyjaśnia policja oraz prokuratura.

 

ZOBACZ TEŻ: Premier ogłosił dalsze kroki w ramach walki z epidemią

 

W związku z zaistniałą sytuacją, wojewoda wielkopolski podjął decyzję o poszerzeniu zakresu kontroli prowadzonej w tym poznańskim szpitalu. Kontrola trwa już od 17 listopada i została wdrożona po emisji materiału dotyczącego tej placówki na antenie stacji TVN. W programie tym, pacjenci skarżyli się na złą opiekę i nieodpowiednie działania ze strony personelu.

 

 

 

Źródło: Rmf24.pl ; TVN

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze